Virály

23. června 2018 16:53

redakce Prima Lajk

GALERIE: Trapas roku?! Čeští hokejisté představili nové národní dresy. Lidé jsou ale zhnusení a nadávají jim

Česká hokejová reprezentace slaví 110. výročí a chystá proto velké změny. Jejich nové dresy ovšem budí obrovskou kontroverzi.

Českou hokejovou reprezentaci čekají obrovské změny. Jenže se zdá, že ne všechny se budou fanouškům líbit. Nejen, že Český svaz ledního hokeje ku příležitosti výročí 110 let od svého založení mění název na jednodušší Český hokej, ale navíc po mnoha letech představil novou podobu reprezentačních dresů. A ty už nyní silně rozdělují společnost.

Státní znak, který zdobil hokejové dresy po dobu 25 let, totiž nyní nahradí jiný národní symbol, český lev, jenž v tlamě drží puk. Mění se pak samozřejmě i celkový design dresu a hlavní logo českého lva si tvůrci také malinko upravili. Lev je vykreslen ve třech národních barvách, nejvýraznější modrá odkazuje na led, a jeho hříva má šest cípů. Ty mají zobrazovat počet hráčů týmu na ledě. Jenže revoluční změna dresů už samozřejmě vyvolává hodně bouřlivé reakce a zdá se, že mnoho lidí si bude na změnu horko těžko zvykat.

Lidé na sociálních sítích totiž kritikou opravdu nešetří, někteří mluví o naprostém zhnusení a dalším tato razantní změna podle jejich slov trhá srdce. Státní znak byl zkrátka pro český hokej až příliš ikonický a byl u největších úspěchů našeho hokeje, včetně Nagana. Mnoho lidí jeho zrušení tedy logicky těžce nese. Lidem se ovšem nelíbí ani samotný design lva, jenž je podle mnohých ošklivý a s bývalým logem se nedá srovnat. Tvůrci nového dresu v čele s kreativní agenturou Go4Gold ovšem s kontroverzními reakcemi počítá.

„Jsme připravení čelit tomu, že část republiky to těžce přijme,“ sdělil serveru iDnes Petr Nitsche z agentury BPA, která Český hokej marketingově zastupuje. Další kritici pak tvrdí, že jde po nedávné upravené hymně o další naprostou sportovní zbytečnost a svaz by měl svou péči údajně věnovat jiným, důležitějším věcem. Vypadá to tedy, že o nových hokejových dresech se bude ještě hodně mluvit. A jak se líbí, nebo snad nelíbí, vám?


Přečtěte si také