Virály

22. listopadu 2021 11:52

redakce Prima Lajk

GALERIE: Vítejte v budoucnosti! Firma představila první létající motorku. Kolik bude stát?

Miliardáři si můžou už teď předobjednat novou hračku. Japonská firma totiž uvede příští rok na trh létající motorku. Smrtelníci na ni ale zatím nedosáhnou.

Futuristickým vizím budoucnosti se nejčastěji připisují létající auta, roboti jako sluhové nebo holografické telefonování. Díky tokijské společnosti A.L.I. Technologies však bude alespoň jedno z toho už v brzké době možné. Před nedávnem firma oznámila žhavou novinku s názvem Xturismo, což je laicky řečeno létající motorka.

Technologický start-up slibuje, že se na trh dostane už v příštím roce a již nyní přijímají předobjednávky. Pokud ale budete chtít vlastnit tuto supermoderní hračku z budoucnosti, připravte si hodně bankovek. Celková cena za Xturismo se bude pohybovat v přepočtu za 15,08 milionu korun a firma chce vyrobit jen omezený počet kusů.

Létající stroj zvládne rychlost letu až 100 km/h a ve vzduchu se udrží na jedno doplnění paliva 40 minut. Firma si je vědoma jedné nevýhody, kterou by však mohli ocenit všichni milovníci tuningových aut a motorek; při provozu hoverbike vydává velmi hlasitý zvuk. A.L.I. Technologies je ale toho názoru, že i přesto najde Xturismo své kupce.


Přečtěte si také