Virály

10. května 2022 15:10

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žena prošla přeměnou na muže. Teď se chce vrátit k původnímu pohlaví

Alia Ismail strávila posledních šest let tím, že se snažila být mužem. Teď si však uvědomila, že se cítila líp jako žena.

Američanka se začala do muže proměňovat kolem 18 let svého věku. Začalo to používáním mužského oslovení a oblékáním se do pánských šatů. Pak si změnila jméno na Issa a ve 20 letech začala podstupovat lékařské zákroky, které jí měly pomoci splnit její sen – stát se mužem. Začala užívat mužské hormony a podstoupila dvojitou masektomii (odstranění mléčná žlázy i s prsním dvorcem a bradavkou).

Nicméně po proměně, dnes už sedmadvacetiletá Alia zjistila, že její nové pohlaví nereprezentuje to, kým je a po pečlivé rozvaze se rozhodla znovu vrátit ke svému původnímu pohlaví a stát se ženou. Nyní se nechává oslovovat zájmenem oni/ona.

„Nelituju mého rozhodnutí brát hormony nebo jít na operaci. Byl to klíčový moment, který mi pomohl odhalit člověka, kterým jsem teď,“ tvrdí Alia, která přestala brát testosteron a podstoupila laserové odstranění chloupků. Zároveň doufá, že svým otevřeným přístupem a příběhem pomůže ostatním lidem, kteří bojují se svou vlastní identitou. Její rodina jí prý plně podporuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také