Virály

3. června 2020 17:01

sarka.turcekova@gmail.com

Influenceři zneužívají amerických protestů, aby si zvýšili sledovanost! Co trapného kvůli tomu dělají?

Celý Twitter je teď přímo zaplavený příspěvky od influencerů, kteří se snaží zvyšovat si sledovanost na kritické situaci ve Spojených státech.

V USA momentálně probíhají demonstrace s myšlenkou Black Lives Matter. Protesty začaly po šílené smrti Afroameričana George Floyda. Otřesné video se nedávno ukázalo na sociálních sítích. Policisté tohoto muže naprosto bezdůvodně drželi na zemi, přičemž jeden z policistů mu celou dobu držel koleno na krku. Nebyl žádný důvod k tomu, aby ho takhle brutálně držel – muž navíc opakovaně prosil, aby ho nechali být, že nemůže dýchat.

Pak muže převezli sanitkou do nemocnice, ale ten zemřel. Pitva potvrdila, že zemřel na udušení. Policisté ho tedy zavraždili přímo před zraky ostatních civilistů… Kvůli tomu teď probíhají v Americe protesty, kterých ale začali hojně zneužívat influenceři. Jedna žena se třeba vyfotila s vrtačkou, aby se prezentovala jako člověk, který chce zachraňovat vyrabované obchody. Influenceři pak sdílejí srdceryvná videa, v kterých vyzývají své fanoušky, aby se zapojili do protestu.

Sdílejte článek
Štítky Twitter protest George Floyd influenceři Black Lives Matter USA Influencer americké protesty

Přečtěte si také