Na semináři chlapci mluví o svých pocitech
Autor: istock.com Na semináři chlapci mluví o svých pocitech

Konec toxické maskulinity! Na semináři si kluci lakují nehty a mluví o svých pocitech

Tamara F. . Publikováno: 09.07.2021
Chlapi nebrečí a musí všechno zvládnout sami. I to může být příkladem toxické maskulinity, která v dnešní době zažívá boom. Důsledkem toho je, že si muži neříkají o pomoc a emoční podporu, a tak snadněji podléhají závislostem či se dopouštějí násilí. Je z toho cesta ven?

reklama

Ve školách v australském Novém Jižním Walesu probíhají semináře neziskové organizace Tomorrow man o duševním zdraví, které pomáhají mladým chlapcům a mužům řešit niterní problémy a pocity spojené s toxickou maskulinitou a mužstvím. Jedním z cvičení je lakování nehtů a povídání si o tom, co pro ně znamená být mužem.

Ačkoli se lakování nehtů přisuzuje spíš ženskému pohlaví, organizace se snaží od tohoto stereotypu odpoutat. „V rámci této aktivity se snažíme změnit zastaralé myšlení mužů, které má negativní dopad na psychiku mladých chlapců,“ řekl mluvčí asociace Tomorrow Man. Na workshopech jsou chlapci povzbuzováni k tomu, aby plakali a otevřeně mluvili o svých pocitech, které mají často pohřbené hluboko ve svém nitru. Těmito workshopy by se mělo zamezit sebevraždám mužů, které jsou v Austrálii bohužel velmi časté.

Upřímná zpověď australské modelky

Modelce Victoria's Secret doporučili kokain, aby zhubla. Je to v modelingu normální dieta?!

Ilustrační foto.

ODHALENO: Toxická maskulinita škodí mužům i jejich partnerkám! Pánové, sedí na vás tyhle znaky?

reklama