Virály

1. prosince 2022 11:31

redakce Prima Lajk

Láska nebeská schytala od diváků velkou kritiku. Za co se režisér filmu zpětně omluvil?

Diváci romantické vánoční komedie Láska nebeská našli ve filmu jednu slabinu.

Jen těžko byste hledali oblíbenější a kultovnější vánoční film, než je britská klasika Láska nebeská. A i když jej mnozí oslavují jako jeden z nejlepších filmů s vánoční tematikou, snímek v posledních několika letech čelí velké kritice, zejména z řad generace Z. Mladším divákům se totiž nelíbí, že je film plný britských hvězd málo rozmanitý.

To koneckonců zpětně přiznal i režisér vánoční klasiky Richard Curtis s tím, že je to něco, čeho nyní hluboce lituje. „Nedostatek rozmanitosti ve mně vyvolává nepříjemný pocit a cítím se kvůli tomu trochu hloupě,“ řekl posmutněle britský scenárista a režisér. Umělec tak narážel na to, že se snímek točí zejména kolem osmi párů, které jsou téměř všichni evropského původu. „Přál bych si, aby byl můj film v tomhle lepší,“ dodal Curtis.

Ať už je to ale jakkoli, my můžeme s čistým svědomím říct, že v našich srdcích bude Láska nebeská hned vedle filmu Sám doma vždycky vánoční klasikou, na kterou se každoročně díváme a nikdy ji nevynecháme. Je zbytečné se proto zpětně bičovat a hledat problémy tam, kde možná vlastně ani nejsou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také