Láska nebeská
Autor: Universal pictures Láska nebeská

Láska nebeská schytala od diváků velkou kritiku. Za co se režisér filmu zpětně omluvil?

TF. Publikováno: 01.12.2022
Diváci romantické vánoční komedie Láska nebeská našli ve filmu jednu slabinu.

reklama

Jen těžko byste hledali oblíbenější a kultovnější vánoční film, než je britská klasika Láska nebeská. A i když jej mnozí oslavují jako jeden z nejlepších filmů s vánoční tematikou, snímek v posledních několika letech čelí velké kritice, zejména z řad generace Z. Mladším divákům se totiž nelíbí, že je film plný britských hvězd málo rozmanitý.

To koneckonců zpětně přiznal i režisér vánoční klasiky Richard Curtis s tím, že je to něco, čeho nyní hluboce lituje. „Nedostatek rozmanitosti ve mně vyvolává nepříjemný pocit a cítím se kvůli tomu trochu hloupě,“ řekl posmutněle britský scenárista a režisér. Umělec tak narážel na to, že se snímek točí zejména kolem osmi párů, které jsou téměř všichni evropského původu. „Přál bych si, aby byl můj film v tomhle lepší,“ dodal Curtis.

Ať už je to ale jakkoli, my můžeme s čistým svědomím říct, že v našich srdcích bude Láska nebeská hned vedle filmu Sám doma vždycky vánoční klasikou, na kterou se každoročně díváme a nikdy ji nevynecháme. Je zbytečné se proto zpětně bičovat a hledat problémy tam, kde možná vlastně ani nejsou.

Roxy Jacenko s dcerou Pixie

FOTO: Maminka zveřejnila dopis pro Ježíška od své 11leté dcery. Lidé zůstali v šoku!

reklama