Virály

25. února 2021 17:39

sarka.turcekova@gmail.com

Lidé zařídili, aby měli veganská učitelka na TikToku zablokovaný účet! Co jim na ní tolik vadilo?

Lidé podepsali petici kvůli účtu veganské učitelky na TikToku. Její účet byl zablokovaný a ona byla vymazaná z platformy.

Možná si ještě vzpomínáte na ženu, která prosazovala na TikToku veganství a prohlásila, že by nechtěla svoje orgány darovat lidem, kteří jedí maso. Aktivistka za práva zvířat Kadie Karen Diekmeyer už nashromáždila na svém TikToku 1,7 milionu sledujících. Nyní je však její účet zakázán kvůli „porušování pokynů komunity“ poté, co podepsalo 20 tisíc lidí petici, aby učitelka byla z platformy odstraněná, protože shledávají její obsah „morálně a eticky odporný“. Žena vyzvala své fanoušky k boji proti zákazu ve videu sdíleném na YouTube s názvem „Cenzura: Proč musí dobří lidé povstat a promluvit“.

V něm prohlásila: „Mnoho z vás se dnes ráno probudilo a zjistilo, že můj účet byl na TikToku zakázán, a vím, že mnoho z vás skáče radostí a myslí si, že je to skvělé vítězství. Nějak vás to rozesměje, když víte, že byl na jedné z platforem umlčený aktivista za práva zvířat. Ale proč? Proč vám to přináší radost? Vím proč – protože se cítíte provinile. Víte, že byste neměli jíst zvířata, víte, že byste neměli platit za jejich vykořisťování a nemůžete se dívat do zrcadla, které je vám nastaveno.“ Pokračovala tím, že si o sobě každý jednotlivý sledující možná myslí, že je „dobrý člověk“, ale přitom na druhou stranu platí lidem za znásilňování, mučení a vraždění nevinných zvířat, která nikomu nic neudělala.

Petice požadující její odstranění tvrdí, že žena sdílela na svém účtě na TikToku obsah s nenávistnými projevy, které byly očividně rasistické, bigotní a diskriminační. V petici stálo, že mezi její cílové skupiny patřili lidé do 18 let, komunita LGBTQ+, osoby se zdravotním postižením, lidé černé barvy pleti, různorodá náboženství a další. Diekmeyerová popřela řadu obvinění vznesených peticí s tím, že nikoho nenutila k veganství, nezpůsobila, že by se někdo necítil dobře nebo že by někoho diskriminovala. Naopak údajně prohlašovala, že by všichni měli mít stejná práva bez ohledu na barvu pleti, věk, sociální postavení, víru nebo sexuální orientaci. Řekla však lidem, že by členové všech menšinových skupin by měli pochopit svůj vlastní útlak a využít ho k tomu, aby porozuměli útlaku, který zažívají zvířata ve velkochovech.


Přečtěte si také