Maminka porodila dvojčata, každé z nich ale přišlo na svět v jiném roce. Jak je to vůbec možné?

Dvojčata z Kalifornie se narodila každé v jiném roce.

Mezitímco většina lidí v Kalifornii patnáct minut před půlnocí netrpělivě vyčkávala příchod nového roku, budoucí maminka Fatima Madrigalová právě rodila svého syna Alfreda, který se narodil jako jedno z posledních miminek minulého roku. Naopak prvním děťátkem letošního roku se stala jeho sestra a dvojče Aylin, která se sice narodila pouhých pár minut po něm, ale už v jiném roce.

Šance, že se dvojčata narodí v různé dny, měsíce a roky je jedna ku dvou milionům, což dělá ze sourozenců opravdové šťastlivce. Protože kdo může říct, že se jeho dvojče narodilo v jiný den než on sám? „Je to bláznivý pocit, že máme dvojčata a každé bude mít narozeniny jiný den. Byla jsem překvapená, ale zároveň šťastná,” svěřila se pro web People matka dvojčat Fatima.

„Byl to rozhodně jeden z nejpamátnějších momentů, který jsem za celou svoji lékařskou kariéru zažila. Bylo mi potěšením těm drobečkům pomoct bezpečně na svět,” řekla Ana Abril Ariasová z porodnice Natividad Medical Group. Na nové sourozence se doma také těší tři starší sourozenci – dvě sestry a jeden bratr, který se už mladšího bratříčka prý nemůže dočkat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také