Virály

20. ledna 2023 11:42

redakce Prima Lajk

Manželka žije jako matka z 50. let a věří, že je její místo v kuchyni. Moderní ženy zuří!

Žena popírá modely moderních feministek a žije podle návodu pro dobré manželky z padesátých let.

Už celá desetiletí se moderní ženy snaží o emancipaci, nezávislost a vymanění se ze zažitých stereotypů staromódní společnosti. Zastaralé názory typu, že by žena neměla mít svou vlastní osobnost a jen čekat doma na manžílka s teplou večeří, úsměvem na tváři a dokonale vycíděným domovem, jsou zkrátka přežitek. Alespoň pro většinu lidí. Pro devětadvacetiletou Alexii Delarosa ze San Diega je to však splněním snu.

Mladá žena se totiž dobrovolně rozhodla stát matkou a manželkou v domácnosti poté, co se jako dítě cítila opomíjená proto, že její matka pracovala a měla přátele. Svou roli v domácnosti definuje jako „tradwife“, což je anglický výraz pro tradiční manželku, která věří v „klasické“ genderové role a patriarchální manželství; jinými slovy žena v domácnosti z padesátých let uctívající manžela jako jediného a pravého živitele rodiny.

„Pamatuji si, jak jsem sledovala filmy, kde byly ženy hospodyňkami a vařily a uklízely pro své manžele,“ vzpomínala Delarosa. „Pomyslela jsem si, jaký romantický a skvělý život to musí být,“ dodala. Mladá maminka „tradiční“ model rodiny z 50. let pravidelně sdílí se svými sledujícími na sociálních sítích, kde ukazuje, jak vaří, peče, stará se o rodinu a nemá žádné kamarádky či zaměstnání.

Obsah jejích videí se ale tak úplně nelíbí moderním ženám, které naopak věří v to, že by měla mít žena s mužem rovnocenné role v domácnosti i ve vztahu. Z kritiky si ale Delarosa nic nedělá, stačí jí to, že ji v jejím rozhodnutí zůstat doma na plný úvazek podporuje její manžel Matthew.

Sdílejte článek

Přečtěte si také