Virály

6. května 2022 11:09

redakce Prima Lajk

Matku zatkla policie poté, co její 6leté dítě vzalo do školy trávu. Jaký trest ženě hrozí?

K nepříjemnému omylu došlo poté, co si dítě spletlo žvýkačkové bonbony s marihuanou.

Pamatujete na ten pocit, když jste byli ještě děti, a mohli jste si do školy přinést balíček bonbonů a rozdat ho všem svým kamarádům ve třídě, kteří vás v tu chvíli považovali bezmála za superhrdinu? Tak přesně tak se toužilo cítit i šestileté dítě z Michiganu, které chtělo potěšit své spolužáky žvýkačkovými bonbony. Všechno to však dopadlo ale trochu jinak.

Malé dítě totiž nevědělo, že byly cukrovinky nahrazeny domácími marihuanovými bonbony jeho matky Melindy Gaticie, které jsou určeny pro dospělé, nikoli pro děti. Několik malých prvňáčků po pozření trávových bonbonu tak upadlo do bezvědomí, přičemž nejméně čtyři museli být převezeni do nemocnice. Za několik dní však byly všechny děti propuštěny.

Šerif okresu Genesee Chris Swanson se zprvu domníval, že incident vyvolala otrava plynu, a tak byla celá škola okamžitě evakuovaná. Po vyšetření lékařů se však přišlo na to, že intoxikaci způsobily cukrovinky s příměsí THC. Matka šestiletého dítěte Gaticie byla zatčena policií a nyní ji čeká soud.

Ačkoli je v Michiganu marihuana legální a prokurátor přiznal, že to byla nešťastná náhoda, matka i přesto čelí až 10letému trestu vězení za druhý stupeň týrání dětí. Gaticie však vinu nadále odmítá.

Sdílejte článek
Štítky dítě policie marihuana zahraničí Michigan Chris Swanson tráva cukrovinka bonbon marihuanové bonbony Genesee County

Přečtěte si také