Virály

5. října 2020 15:57

sarka.turcekova@gmail.com

Muž byl vyhozen z práce kvůli tomu, že se vykadil před kolegy! Vážně mu to přijde nespravedlivé?

Muž se snažil odvolat proti vyhazovu z práce, přestože se dvakrát vykadil na veřejném místě.

Situace se odehrála v Austrálii. Muž byl vyhozený z práce kvůli tomu, že se dvakrát doslovně pokálel před svými kolegy. Produkční technik Anthony Lear však tvrdí, že to není spravedlivé. Stalo se mu to loni v březnu. Během první ze dvou příležitostí měl Lear kálet do vyvrtané díry, zatímco ve druhém případě se trefil na okraj vyvrtané díry. Obojí se považuje za neuspokojivé chování na pracovišti. Přičemž ho na základě těchto jeho incidentů propustili.

Samotný Lear ale tvrdí, že nebyl uvedený žádný platný důvod k jeho propuštění a uvedl, že byl nucený vykálet se právě tam, kde to udělal, protože na místě nebyla možnost dojít si na toaletu. Řekl také, že svůj výkal okamžitě zakryl a použil vyvrtaný otvor jako toaletu. Prý trpěl „výbušným průjmem“ a měl kvůli tomu bolesti. Při prvním incidentu ho načapal kolega a při druhém Lear řekl, že věděl, že nebude schopný osmiminutové jízdy k nejbližší toaletě, tak hledat, kam jít.

Tribunálu však bylo řečeno, že toalety byly od místa vzdáleny jen 5-6 minut. Nárok pracovníka na odvolání se proti propuštění byl zamítnut. Zaměstnavatel jej prý vyhodil naprosto oprávněně.


Přečtěte si také