Virály

22. ledna 2022 12:33

redakce Prima Lajk

Muž dostal po dvou hodinách vyhazov, protože byl moc tlustý. Jakou práci podle nich nemohl dělat?

V nový život doufala rodina, která se kvůli práci manžela přestěhovala tisíce kilometrů daleko. Místo toho je čekalo zklamání.

Nová práce, nový dům a nový život. V to doufala tříčlenná rodina z australského Queenslandu, když se kvůli lepší pracovní nabídce přestěhovala do Tasmánie. Griffinovi si však ještě nestihli vybalit ani kufry a už je čekalo nepříjemné překvapení. Po dvou hodinách, co manžel Hamish nastoupil do nového zaměstnání coby manažer v zábavním parku Big 4 Strahan Holiday Retreat, dostal vyhazov.

Když se dožadoval důvodu, bylo mu řečeno, že je to kvůli jeho tloušťce. „Řekli mi, že bych tu práci nezvládnul. Prý bych nedokázal tlačit sekačku na trávu ani lézt po žebříku,“ sdělil rozčílený Hamish Griffin webu ABC, podle kterého je to porušení lidských práv. O co víc nechápal rozhodnutí zaměstnavatelů poté, co jim poslal několik svých fotografií a vedli spolu konferenční videohovory.

Vedoucí zábavního parku mužovi sdělil, že jim zatajil svůj zdravotní stav, který by negativně ovlivňoval pracovní výkon. „Proč bych jim říkal, že mám pár kilo navíc?“ rozčiloval se Griffin. „Posledních osm let mi váha nijak nebránila v mých povinnostech coby správce parku v Queenslandu,“ dodal a řekl, že si bude hledat pomoc u právníků.


Přečtěte si také