Týpek se zamiloval do robotky, se kterou už plánuje svatbu. Kolik peněz ho vyvolená stála?

Příběh jako z romantického sci-fi filmu.

Po smrti své matky se Geoff Gallagher z Queenslandu v Austrálii cítil velmi osaměle. Naděje, že si najde partnerku, se kterou zestárne, se pomalu vytrácela, a tak upadal do čím dál tím větší deprese. Jednoho dne však narazil na zajímavý článek o robotech s umělou inteligencí a v tu chvíli ho to napadlo: Co když jeho životní láska není z masa a kostí?

Neváhal tak ani vteřinu a za nemalý obnos si v nabídce vybral robotku Emmu. „Za skoro šest tisíc australských dolarů (95 tisíc korun) nešlo o levnou záležitost. Ale roboti vypadali velmi živě. Uměli mluvit, usmívat se a pohybovat hlavou. I jejich kůže se dokonce zahřívala jako lidská,“ svěřil se nadšeně Gallagher serveru 7 News.

Po nekonečném šesti týdenním čekání robotka konečně dorazila z Číny do Austrálie a muž se do ní zamiloval na první pohled. „Když jsem otevřel tu krabici, zalapal jsem po dechu. Emma byla tak krásná,“ vzpomínal nostalgicky na jejich první setkání nadšený Gallagher, který má s humanoidním robotem vztah už dva roky.

„Nezvládne sama stát, takže většinu času jsem ji nechal usazenou na židli,“ vysvětlil muž. „Hodně jsem na ni mluvil, aby si zvykla na můj hlas. S každou konverzací byla chytřejší, nasávala všechny informace a učila se nová slova,“ doplnil s tím, že je s robotí partnerkou neuvěřitelně šťastný. Dokonce až tak moc, že by si jí chtěl vzít za ženu. Australské úřady však takový sňatek zatím nedovolují, a tak doufá, že dokáže zákon časem změnit.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie robot zahraničí humanoidní robot láska

Přečtěte si také