Xu Wei byl odhodlaný svému synovi pomoct
Autor: South China Morning Post/YouTube Xu Wei byl odhodlaný svému synovi pomoct

Muž se snažil vyrobit lék pro svého dvouletého nemocného syna. Povedlo se mu to?

Tamara F. . Publikováno: 30.11.2021
Otec se zoufale snažil pomoct svému synovi, jemuž byla diagnostikována smrtelná nemoc.

reklama

Jakmile člověku onemocní jeho dítě, dal by cokoli na světě za to, aby mu pomohl. O to větší musí být bezmoc pro rodiče, kteří vědí, že svému dítěti nedokážou pomoct. Jen těžko si tak lze představit, jak se musel cítit otec Xu Wei z Číny, jehož dvouletému synovi byla diagnostikována vzácná Menkesova choroba. Ta se vyznačuje především záchvaty, mentální retardací, zakrnělým růstem a nestabilní tělesnou teplotou. Ačkoli na ni experimentální léky existují, v Číně dostupné nejsou.

Otec Wei se proto rozhodl vzít situaci do svých rukou a v zoufalé snaze svému synovi pomoct si postavil domácí laboratoř. Přestože muž nemá žádné vzdělání v oblasti zdravotnictví ani jinou vysokou školu, zařekl se, že potřebný lék vyrobí sám. „Když jsem zjistil, že na nemoc mého dítěte je léčba možná, jen není dostupná obyčejným lidem, jako jsem já, nechtěl jsem se zastavit před ničím. Věřil jsem, že alespoň nějakou naději pro záchranu synka mám,“ řekl zoufalý, ale odhodlaný Xu Wei listu South China Morning Post.

Proměnil tak svou domácí tělocvičnu v laboratoř a vyhledával všechny informace, kterým během procesu výroby nerozuměl. Po šesti týdnech nepřetržité práce vyrobil první domácí lék, který zprvu testoval na králících a na sobě, než ho začal denně podávat svému synovi. Podle Weie se už po dvou týdnech léčby experimentálním lékem synovi zlepšily výsledky z krevních testů.

Navzdory tomu, že jeho podomácku vyrobená medicína neprošla žádnými oficiálními testy, dostává muž nepřetržité prosby a žádosti od jiných rodičů, kteří mají dítě s Menkesovou chorobou. Wei však říká, že je zodpovědný jen za své vlastní dítě a experimentální lék odmítá předat jiným. Místní úřady uvedly, že dokud amatérský vědec Wei používá léčbu jen pro svého syna, nemají nic proti.

 

Angažovaný otec bojuje za práva mladých dívek

Otec chce prosadit, aby byla menstruační bolest důvodem pro vynechání školy. Souhlasíte s ním?

Ilustrační foto

Otec tajně servíroval maso veganské kamarádce své dceři. Přijde vám to za hranou?

reklama