Angažovaný otec bojuje za práva mladých dívek
Autor: iStock Angažovaný otec bojuje za práva mladých dívek

Otec chce prosadit, aby byla menstruační bolest důvodem pro vynechání školy. Souhlasíte s ním?

Tamara F. . Publikováno: 05.10.2021
Otec vyzývá školy, aby uznaly menstruační bolesti jako legitimní důvod, proč omluvit dívky z vyučování.

reklama

Marcus Alleyne, otec dvou dospívajících dcer, sepsal petici vyzývající britské školy k tomu, aby byly silné menstruační křeče neboli dysmenorea akceptovány jako každá jiná nemoc či bolest. Vše začalo poté, kdy jeho 13leté dceři Izzy nebylo dovoleno odejít ze školy domů, zatímco trpěla bolestivými křečemi. Škola si její odchod zaznamenala jako neomluvenou absenci, neboť neměla potvrzení od lékaře.  

Alleynovu petici podepsalo už více než 30 tisíc lidí, včetně studentů a rodičů, kteří sdíleli své vlastní zkušenosti o tom, jak jsou nuceni chodit do práce či do školy při problémech týkajících se menstruace. „Musíme provést významné změny nejen v institucích odpovědných za výchovu mladých dívek a žen, ale také změnit prehistorické smýšlení politiků a osob, kteří jsou zodpovědní za rozhodovací pravomoc,“ řekl otec Marcus Alleyne v rozhovoru pro ITV.  

„Někteří možná budou překvapeni, že se o tuto problematiku zajímá muž-otec, ale já si myslím, že to není ,ženský problém‘, ale sociální problém,“ dodal Alleyne. Britské ministerstvo školství se k progresivní kampani zatím nijak veřejně nevyjádřilo.

 

Chyby při dělání prvního dojmu

ODHALENO: 6 chyb, kvůli kterým uděláte špatný první dojem. Dejte pozor na řeč těla!

Ilustrační foto

FOTO: Otec zažaloval školu poté, co učitelka ostříhala jeho dceři vlasy! Taky by vás to naštvalo?

reklama