Virály

27. srpna 2021 17:41

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 10 věcí, které byste si podle letušek nikdy neměli brát na sebe do letadla

Do letadla hlavně pohodlně, upozorňují letušky. Jaké věci bychom si na sebe před odletem raději neměli brát?

Při balení na dovolenou si vždy snažíme vzít jen to potřebné, abychom ušetřili co nejvíce místa. Jenže znáte tipy, které vám pomohou si užít samotný let naplno? Letušky sestavily seznam věcí, které byste si na sebe rozhodně neměly brát, pokud vás čeká delší cesta letadlem.

1. Těsné oblečení – Sice na vás vypadají úzké džíny určitě úžasně, ale můžou z vašeho letu udělat noční můru. Naše těla mají v tak vysoké výšce tendenci se nadýmat a nafukovat, takže pro vás bude volnější oblečení rozhodně pohodlnější.

2. Kontaktní čočky – Cirkulace vzduchu v letadle a vysoká nadmořská výška má za následek suchý vzduch, což vám může podráždit oči. Náchylnější k tomu mohou být zejména lidé s kontaktními čočkami, proto je lepšími sáhnout po dioptrických brýlích.

3. Hořlavé oblečení – Žádné oblečení, až na to speciální, není nehořlavé, ale některé vám může ublížit víc. Například oblečení ze 100% bavlny je mnohem lepší než ze syntetických vláken.

4. Vysoké podpatky – Nikdy nevíte, kdy budete muset dobíhat k odletové bráně na poslední chvíli, proto byste měli raději sáhnout po teniskách. Navíc jsou nízké boty mnohem vhodnější i při nouzových situacích.

5. Cestování na lehko – V letadle bývá častokrát zima, takže nějaká ta vrstva navíc vám určitě neuškodí. Rozhodně je to lepší než strávit zaslouženou dovolenou s nachlazením z klimatizace.

6. Kovové doplňky – Přezky na opasku, hodinky a jiné doplňky nechte raději doma nebo si je přibalte do kufru. Letištní kontrolou se totiž dostanete mnohem rychleji, když si nebudete muset odkládat polovinu oblečení.

7. Složité oblečení na zapínání – To se týká hlavně overalů, bodýček nebo například lacláčů. Záchody v letadle jsou stísněné a rozhodně se v nich nebudete chtít dlouho zdržovat kvůli milionům knoflíků. Vsaďte raději na pohodlí a jednoduchost.

8. Příliš parfému – To, co voní vám, ještě neznamená, že bude vonět i ostatním. V tomto případě totiž platí, že méně je více. Buďte ohleduplní a nepřehánějte to se svým parfémem nebo kolínskou.

9. Škrábavé látky – Vždycky si na sebe do letadla vezměte jenom to oblečení, které je z příjemného materiálů. Flitrové šatičky a kousavý svetr raději nechte doma.

10. Trička s urážlivým sloganem – Je skvělé, že se nebojíte vyjádřit svůj názor, ale letadla a letiště nejsou těmi nejvhodnějšími místy pro vulgární nápisy na oblečení. Pokud budete navíc oblečeni nevhodně, můžete být z letadla dokonce vyhozeni, proto je lepší se toho předem vyvarovat.


Přečtěte si také