Virály

1. října 2020 11:11

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 5 důvodů, proč byste měli začít spát nazí. Po tomhle už si nikdy nevezmete pyžamo

Lidé, kteří málo spí, mají podle průzkumů větší sklony k nadváze a mohou mít zdravotní problémy. Máme pro vás ale úplně jednoduché řešení, jak se tomu všemu vyhnout. Stačí si jen sundat pyžamo a spát nazí.

Nahé spaní má hned několik benefitů, díky kterým si už nikdy neobléknete pyžamo. Co vám to může přinést?

1. Lépe se vyspíte.

Pokud se bojíte, že když budete spát nazí, tak vám bude zima, jste na omylu. Nahé tělo dokáže mnohem lépe regulovat teplotu, čímž výrazně ovlivňuje kvalitu spánku. Je proto daleko zdravější a přirozenější spát bez pyžama.

2. Chrání vaši pokožku.

Průzkum ukázal, že vhodná průměrná délka nošení pyžama před vypráním je 15 dní. Odborníci na hygienu však tvrdí, že je to dostatečně dlouhá doba na to, aby se v látce usadily škodlivé bakterie. Kromě toho mohou textilie obsahovat chemikálie, které pronikají do pokožky a mohou ji podráždit. Shodují se tedy na tom, že je lepší spát neoblečený.

3. Zlepšuje osobní vztahy.

Je prokázané, že se cítíme více propojeni s někým, když se nás dotýká holou kůží. Proto je spánek bez jakéhokoli oblečení lepší nejen pro vás, ale i pro váš partnerský vztah.

4. Zabraňuje přibírání na váze.

Pokud se nebudete v noci nabalovat několika vrstvami oblečení, může vám to skutečně pomoci k tomu si udržet skvělou linii. Studie totiž ukázala, že nižší teploty zvyšují kalorické spalování, proto odhoďte pyžamo a zhubnete.

5. Zvyšuje sebevědomí.

Je zajímavé, že lidé, kteří spí nazí, se cítí ve svém těle mnohem lépe. Proto by možná stálo za vyzkoušení spát bez oblečení, protože pokud budete spokojenější sami se sebou, budete mít i spokojenější život. A to rozhodně stojí za to!


Přečtěte si také