Virály

27. září 2020 15:59

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 šílených věcí, které si lidé nechali v minulosti poslat poštou. Většina už by určitě neprošla!

V minulosti byl systém poštovních služeb nesmírně oblíbeným způsobem, jak si nechat doručit balík rychle a za příznivou cenu. Jenže to by nebyli lidé, aby si nezačali vymýšlet různá ulehčení práce a v určité chvíli si začali doručovat všechno. A když říkáme všechno, myslíme tím opravdu všechno.

1. Dítě

K nejpřekvapivějšímu využití poštovní služby došlo v roce 1914, kdy byla 4letá dívka Mary poslaná poštou své babičce z Grangeville do Lewistonu v Idahu. Rodiče dívenky to omlouvali tím, že poštovné bylo mnohem levnější než lístek na vlak.

2. Diamant

Slavný diamant Hope vážící 45,52 karátu v odhadované hodnotě 250 milionů dolarů byl zaslán poštou v obyčejné hnědé krabičce. Harry Winston, majitel a obchodník s drahokamy, důvěřoval poštovnímu systému natolik, že se jej nebál poslat. Naštěstí vše dopadlo dobře a drahokam byl bezpečně doručen.

3. Ryby

V minulosti se stalo několik desítek případů, kdy byly poštou zaslány živé i mrtvé ryby.

4. Chameleon

V prosinci roku 1954 muž jménem David z Ohia poslal svého chameleon do Orlanda novému majiteli, protože měl doma zimu, která by plazovi uškodila. Později poslal pošťákovi, jenž bezpečně zvíře doručil vánoční přání a poděkování.

5. Nemoci

Když už jste si mysleli, že nic horšího než poslané dítě poštou být nemůže, spletli jste se. V roce 1895 poslali lékaři zásilkovou službou mrtvé ptáky, neštovice a spalničky v uboze zabaleném balíku do Státního zdravotního výboru.

6. Kočka

Testování nových technologií v minulosti opravdu neznalo hranic. V druhé polovině 19. století byla zavedena tzv. potrubní pošta, což byl dopravní systém, v němž byly zásilky posílány rychlostí až 10 m/s speciálním potrubím. Inženýři však chtěli zprvu otestovat účinnost této přepravy, a proto se rozhodli do jednoho z potrubí umístit živou kočku a poslat ji na druhý konec. Naštěstí to kočka přežila a dorazila v pořádku, i když určitě k smrti vyděšená.

Sdílejte článek

Přečtěte si také