Virály

27. září 2020 15:02

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 překvapivých důvodů, proč byste si měli začít zpívat ve sprše. Co dobrého to přináší?

Kdo by si někdy nezazpíval oblíbenou písničku ve sprše. Dělá to každý. Je tam skvělá akustika, nikdo vás neslyší a z hlavice od sprchy se dá lehce udělat mikrofon. Jsou tu ale ještě i jiné důvody, proč je zpívání při sprchování skvělá věc!

Nedávný výzkum odhalil, že jeden z pěti lidi si zpívá ve sprše a věří, že je dost dobrý na to, aby vyhrál pěveckou soutěž v televizi. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše zpěvácké vlohy byste určitě se zpíváním ve sprše neměli přestat, můžete se po tom totiž cítit šťastnější.

1. Snižuje krevní tlak.

Zpěv má uklidňující účinky na naše tělo a mysl a pomáhá snižovat krevní tlak. Mimo jiné také snižuje hormon stresu zvaný kortizol, který při velkém množství v těle může mít za následek přivození cukrovky nebo mrtvice.

2. Zlepšuje imunitní systém.

Zpívání může podle vědců pomáhat bojovat proti virům a zvyšovat imunoglobin, jenž nás chrání před infekcemi.

3. Snižuje stres.

Jak už jsme zmínili, zpívání má opravdu uklidňující účinky. Vědecká studie ze Švédska navíc potvrdila i to, že karaoke ve sprše pomáhá uvolňovat oxytocin, který pomáhá zlepšit vaši náladu a bojuje s úzkostí. Dokonce se dá zpěv přirovnat k pocitu, jaký máte, když objímáte někoho milovaného.

4. Může snížit bolest.

Naše fyzické a psychické zdraví spolu nezvratně souvisí. Interpretace vaší oblíbené písně vás uklidní a může dokonce snížit bolest, kterou prožíváte.

5. Pomáhá vám zůstat fit.

Díky zpěvu využíváte hned několik svalů na obličeji, krku a mezi žebry, což je lepší než některé cvičení. Navíc je zpívání daleko příjemnější způsob, jak zůstat ve formě než nekonečné pocení ve fitku.

6. Zlepší váš hlas.

Akustika ve vaší koupelně dělá z pěveckého vystoupení to nejlepší místo. Protože sprcha je obvykle menší prostor, přidá vašemu hlasu trochu basů a zní silněji a hlouběji.

Jaká je vaše nejoblíbenější písnička, kterou si zazpíváte při každovečerním představení? Vsadíme se, že po tomto článku si dáte záležet, abyste vždy předvedli to nejlepší pěvecké vystoupení v koupelnové historii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také