Virály

13. října 2021 14:36

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 důvodů, proč byste se měli přestat holit. Jak vám to může změnit život?

Chloupky máme všichni, přesto ne každý k nim přistupuje stejně.

Chlupy na těle jsou jedním z tabuizovaných témat, o kterém mnozí raději mlčí. Společnost si už prostě zvykla na to, že by ženy mít chloupky neměly a konec diskuse. Jakmile však některá žena ukáže jiný pohled na tento zavedený standard, je označována za „méně ženskou“ a vyřazena ze sociální skupiny. My vám však ukážeme několik důvodů, proč je neholení naprosto normální.

1. Bude z vás vyzařovat sex-appeal

Potní žlázy nám pomáhají uvolňovat feromony, zatímco chloupky šíří jejich vůni. Výzkumy dokazují, že přirozená tělesná vůně hraje nesmírně důležitou roli při výběru partnera. Jakmile si ale chloupky oholíte, dobrovolně se tím připravujete o silnější účinek feromonů.

2. Osvobodíte se od vyrážek

Proces odstraňování chloupků může být zdlouhavý, nepříjemný a bolestivý, zvlášť pro člověka s citlivou kůží. I přesto se však mnoho žen a mužů neustále obelhává, že je depilace a epilace normální bez ohledu na to, kolik nepohodlí to způsobí. Dopřejte občas tělu pohov a nechte je růst.

3. Budete se cítit fyzicky lépe

Chloupky jsou na našem těle z nějakého důvodu, a proto i samotní lékaři varují před trendem holé kůže. Kromě ochrany pokožky a rychlejšího hojení ran hrají chlupy i důležitou roli při regulaci tělesné teploty.

4. Zvýšení sebevědomí

Přijetí sebe samého je pro mnohé z nás stále velkou výzvou. Neustálá kritika vlastního těla a zodpovídání se standardům krásy je velmi vyčerpávající a ubíjející. Přijmout však chloupky na těle může být prvním solidním krokem k pocitu svobody a sebelásky.

5. Obklopeni jen těmi správnými lidmi

Žít život podle svých pravidel je vždycky velký risk. Společnost i okolí se na vás mohou koukat skrz prsty, ale lidé, kteří vás mají opravdu rádi, vás neopustí. Plout proti proudu i s pár chloupky navíc může být dobrým testovacím kolem, abyste zjistili, jestli jste obklopeni těmi správnými lidmi.


Přečtěte si také