Virály

19. června 2018 17:33

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 znaků vašeho těla, které byste neměli ignorovat. Jak poznáte, že je s vámi něco špatně?

Bývají to znamení, kterým většinou vůbec nevěnujeme pozornost. Měli byste to ale změnit.

Lidské tělo využívá mnoho způsobů, jak vám říci, že je s ním něco špatně, a varuje vás tak často před zdravotními problémy. Jenže člověk většinou tato znamení ignoruje nebo vůbec neví, že signalizují velký problém. Jak odhalíte blížící se zdravotní komplikace, a kterým částem těla byste měli věnovat největší pozornost?

Růžová chodidla – Pokud jsou vaše chodidla včetně paty opravdu velmi růžová a vaše nohy začínají být vrásčité, měli byste si nechat zkontrolovat hladinu v cukru v krvi. Může to totiž signalizovat počátek cukrovky.

Barva nehtů – Pokud jsou vaše nehty zdeformované a mají jinou barvu, může to značit mnoho věcí. Zatemnělé nehty mohou být příznakem rakoviny kůže a měli byste při jejich zjištění okamžitě navštívit lékaře. Žluté zabarvení vás naopak může varovat před problémy s plícemi a oteklá kůže kolem nehtů pro změnu značí infekci či dokonce lupus!

Tenké obočí – Když se vám najednou začne ztenčovat či řídnout obočí, vyhledejte lékaře a nechte si zkontrolovat štítnou žlázu. Je totiž jeden ze znaků hypotyreózy, která má za následek sníženou činnost právě štítné žlázy.

Nateklé prsty u nohy – Pokud vaše prsty vypadají jako buřty, ihned vyhledejte doktora. Nevadí, že nemáte žádné svědění či podráždění, oteklé prsty totiž mohou znamenat počátek psoriatické artritidy, chronického zánětlivého onemocnění postihujícího klouby.

Svědí vás kůže – Pokud vás svědí pokožka a máte neustále potřebu se drbat, může to být v některých případech znamením cukrovky. I když v některých případech jde samozřejmě jen o štípanec či alergickou reakci, ale to už snad každý z vás pozná.

Oteklá dáseň –- Může být příznakem mnoha nemocí ústní dutiny, např. zánětu dásní.


Přečtěte si také