Virály

18. října 2021 14:14

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 ženských produktů, které byly původně určeny pro muže. Tohle jste určitě nevěděli!

Jaké produkty byly původně určeny pro muže?

1. Jednorázové vložky

Menstruační vložky původně vymyslel americký prezident Benjamin Franklin k ošetření krvácejících vojáků zraněných v bitvě. Obvazy z dřevní buničiny, které byly z dostupného a levného materiálu, začaly později využívat i zdravotní sestry jako hygienické pomůcky při menstruaci tak, jak je známe dnes.

2. Vysoké podpatky

Historie bot na podpatku sahá až do 10. století západní Asie. Zpočátku sloužily jezdcům a vojákům udržet nohu v třmenu. Později je migranti přivezli do Evropy, kde si je oblíbili mužští aristokrati jako nový způsob toho vypadat vyšší. Ženy si podpatky zamilovaly až o několik stovek let později.

3. Jóga

Jóga tak, jak ji známe dnes, se své původní formě moc nepodobá. Původní podoba, která má kořeny v Indii, byla disciplínou určenou pouze pro muže. Až v západní civilizaci v posledních desetiletích si postupně jógu „přivlastnily“ a oblíbily ženy.

4. Tanga

Může to zní jakkoli podivně, ale v dávných dobách byla tanga rozšířená jen mezi muži. Nenosili je však jako spodní prádlo, ale používali je jako předchůdce bederních roušek.

5. Kabelka

K původnímu účelu sloužila kabelka jen jako malá taška na peníze. Váčky byly zejména mezi muži oblíbené kvůli své funkčnosti a praktičnosti. Jak šel ale čas, ženy začaly nosit malé kabelky čím dál častěji, až se z nich stal šik módní doplněk.

6. Punčochy

Punčocháče rozhodně nejsou výdobytek moderní doby, ale znali je už staří Egypťané. V Evropě se však objevily až ve dvanáctém století, kdy je muži zavedli jako módní i praktický doplněk. Největší boom pak punčochy zažívaly za druhé světové války.

7. Obchod Victoria´s secret

Slavný obchod se spodním prádlem vzniknul roku 1977 a založil ho Roy Raymond v San Francisku. Paradoxně však nechtěl vytvořit příjemné místo pro ženy, ale pro muže, kteří by se cítili příjemně při nákupu spodního prádla pro své polovičky.


Přečtěte si také