Mužské vs. ženské myšlení
Autor: istock.com Mužské vs. ženské myšlení

ODHALENO: 8 mužských návyků, které jim usnadňují život. Dámy, tohle byste se od pánů měly naučit!

Tamara F. . Publikováno: 18.06.2021
Muži představili několik každodenních návyků, které jim zjednodušují život.

reklama

Není žádným tajemstvím, že mají ženy a muži jiné myšlení. Ne nadarmo se říká, že jsou obě pohlaví z jiných planet. Ačkoli si to dámy jen nerady připouštějí, jsou jisté věci, které by se mohly od pánů naučit, aby byly šťastnější. Jaké návyky, které si muži osvojili, jim usnadňují život?

1. Vysoké sebevědomí

Některé ženy jsou při pohledu na sebe do zrcadla přespříliš kritické. Naproti tomu muži jen stěží vidí nedostatky na svém vzhledu. Dámy by si tak mohly vzít příklad z mužů a náležité ocenit své kvality a nepřipouštět si jen nedokonalosti.

2. Lepší přijímání rozchodů

Pokud jde o rozchody, studie naznačují, že se ženy vyrovnávají s ukončením vztahů o poznání hůř než muži. V nejedné romantické komedii jsme mohli vidět obdobný scénář, kdy se žena po rozchodu utápí kelímkem zmrzliny a pláče do telefonu své kamarádce, zatímco muž se jde bavit s kamarády na večírek.  

3. Myšlení „méně je někdy více“

Stereotypně se dámské koupelny zcela liší od těch pánských. Obraz přeplněného umyvadla nekonečným množstvím kosmetických přípravků může být některým z vás známý. Chápeme, že většina žen potřebuje ke své každodenní rutině více přípravků a produktů, ale opravdu jich potřebují tolik?

4. Oblečení je jen oblečení

Muži se absolutně nestresují s tím, co si vezmou na sebe. Snad nikdy neřekl žádný muž legendární větu „Já nemám co na sebe“. Ačkoli je přirozené, že se ženy chtějí líbit nejen okolí, ale i samy sobě, ušetřily by spoustu stresu a peněz, kdyby si vzaly příklad od mužů a oblečení tolik neřešily.

5. Schopnost oddělit pracovní a osobní vztahy

Někdy se ženy zbytečně bojí říct své názory, aby nezranily kolegy a nenarušily tak mezilidské vztahy na pracovišti. Naproti tomu muži obvykle říkají věci na rovinu a nebojí se následků, což se obvykle ukáže v jejich prospěch.

6. Nebalí si zbytečnosti

Z nějakého důvodů mají ženy tendenci přibalovat si s sebou i věci, o kterých už dopředu vědí, že je nevyužijí. Z průzkumu vyplývá, že využijí jen dvě třetiny sbalených věcí. Nejedna žena by si proto mohla vzít příklad z mužů, kteří si sbalí jen opravdu potřebné věci.  

7. Umějí být o samotě

Chvíle klidu, v tichosti a o samotě se podceňuje. Odborníci se však shodují, že mlčení nám umožňuje vnímat svou sílu a myšlenky.

8. Vědí, že má multitasking své limity

Ženy se vždy snaží dělat několik věcí najednou, ale není to ve finále spíše kontraproduktivní? Studie ukázala, že ano! Výsledky dokonce naznačují, že jsou muži ve srovnání se ženami v multitaskingu lepší. Dokážou si totiž stanovit své hranice a lépe si naplánovat práci.

Napadá vás ještě něco dalšího, co by se ženy mohly od mužů přiučit?

Co ženy nenávidí na mužích při sexu?

12 největších chyb, které muži dělají v posteli. Tohle ženy opravdu nenávidí!

Plus size

ODHALENO: Muži prozradili, proč milují holky krev a mlíko! V čem jsou nejlepší?

reklama