Virály

10. října 2020 20:24

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 8 signálů, že jste pravidelně ponižovaní. Jak s tím jednou provždy zatočit?

Pokud dáváte vztahům, kamarádům nebo práci vždy sto procent, ale dostává se vám zpátky méně, než si zasloužíte, možná je na čase přezkoumat své vztahy. Pocit nedocenění může vést ke stresu a sráží vás tím, že kazí váš každodenní život.

1. Cítíte potřebu poukázat na své kvality.

Když se lidé cítí nejistí, mají tendenci poukazovat na své dobré vlastnosti, aby si připomněli svou hodnotu. Sdílení svých příběhů nebo zkušeností s ostatními vás s nimi sblíží, což může být důvodem, proč cítíte potřebu mluvit o sobě.

2. Raději byste řekli „miluji tě“ svými činy.

Pokud pokaždé, když vám někdo řekne, že vás miluje, zjistíte, že si přejete, aby jeho slova odpovídala činům, je pravděpodobné, že vás berou jako samozřejmost. Jejich slova se vám zdají prázdná a dali byste přednost tomu, kdyby vám to dokázali.

3. Máte pocit, že vaše cíle nejsou tak důležité.

Pokud jsou pro vás sny vašeho partnera podstatné a vaše zřídka nesou nějaký význam, není to dobré znamení. K tomu obvykle dochází, když je druhá osoba nejistá nebo se stará jen o sebe. Bojí se, že vás dosažení vašeho cíle může změnit, a tak vás začnou trošku shazovat.

4. Mezi tím, co dáváte a co dostáváte, je obrovská propast.

Díky rovnováze mezi dáváním a přijímáním mezi oběma lidmi ve vztahu je tento vztah silnější. Pokud jen dáváte a ten druhý stále přijímá, je pravděpodobné, že si přestal vážit toho, co pro něj děláte.

5. Při absenci kontaktu se cítíte smutně, zatímco ten druhý ne.

Aby se udržel jakýkoli druh vztahu, musí existovat obousměrná komunikace. Pokud vás vaši blízcí často vnímají jako ducha nebo vás ignorují, znamená to, že si ve skutečnosti neváží vaší přítomnosti.

6. Každý od vás očekává, že mu pomůžete.

Když tu budete vždy pro lidi, začnou předpokládat, že tam budete i v budoucnu. A když se pokusíte říct ne, poukážou na to, že jste sobečtí. Stanovit si hranice, které budou zcela jasné, je velmi důležité.

7. Dny, které jsou pro vás důležité, jsou ostatními často ignorovány nebo zapomenuty.

Každý je zaneprázdněn svým životem a někdy může zapomenout na vaše narozeniny, výročí atd. Pokud se to však stalo pravidlem a máte pocit, že vás někdo záměrně ignoruje, rozhodně vám dává mnohem méně lásky, než si zasloužíte.

8. Uvědomujete si, že závidíte lidem dobré vztahy.

Když máte nízkou sebeúctu a vidíte u ostatních věci, které sami nemáte, přímo se nabízejí pocity žárlivosti. Cítit závist, když vidíte, že ostatní lidé zacházejí s partnery laskavě, je normální, když vy sami nedostanete ani minimum toho, co potřebujete.


Přečtěte si také