Sex a vztahy

7. října 2020 17:02

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 způsobů, jak se rychle zbavit negativních lidí! Co na ně určitě zabere?

Vypořádat se s toxickými lidmi může být občas oříšek. Ale když víte, jak na to, ušetří vám to čas.

Nikdo nemá rád, když narazí na negativního člověka, ale přesto se to občas stane každému z nás. Nejde se jim zcela vyhnout, tak se alespoň vyplatí naučit se, jak se jimi nenechat tolik ovlivnit.

1. Dejte jim pocit, že jim rozumíte

Když je člověk vůči vám hrubý, poslední věc, kterou očekává, je setkat se s pozitivní nebo chápavou odpovědí. Když mu tedy řeknete, že dokážete ocenit jeho úhel pohledu (i když není stejný jako váš vlastní), odzbrojí ho to a vyčistí napětí ve vzduchu.

2. Poděkujte jim

Usmívejte se a s pozitivním tónem jim řekněte „děkuji“. Tímto způsobem ukážete, že jste schopni být lepším člověkem tak, že se nebudete chovat malicherně, nebo dokonce mluvit stejně ošklivým tónem jako toxický člověk. Je to také dobrý způsob, jak jemně naznačit rozdíl mezi jejich vlastní hrubostí a vaší laskavou odpovědí.

3. Dohodněte se s nimi

Jen proto, že vidí věci negativně, neznamená, že za tím není také nějaká pointa. Pokud vám někdo něco říká, souhlaste s jeho stížností. Řekněte mu, že má pravdu, a téměř vždy se dočkáte klidu. Tito lidé neočekávají dohodu nebo to, že jim dáte za pravdu, takže je to vykolejí.

4. Zastavte konverzaci

Nebojte se jednoduše ukončit konverzaci. Pokud víte, že věci směřují negativním směrem, máte plné právo říct negativnímu člověku, že jste už mluvili. Převezmete tak kontrolu nad situací.

5. Smějte se

Protože někdy je smích to jediné, jak se můžete s toxickou osobou poprat. Na dobrou náladu a pozitivní vibrace totiž nejsou negativní lidé připraveni. A dříve nebo později vám dají pokoj, protože jim to úplně pokazí náladu.


Přečtěte si také