Virály

10. srpna 2021 14:16

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 8letému chlapci hrozí trest smrti. Co udělal proboha tak hrozného?!

Malému chlapci z Pákistánu hrozí trest smrti poté, co byl prohlášen za nejmladšího člověka, který byl kdy obviněn z rouhání.

Podle obvinění měl osmiletý hinduistický chlapec záměrně močit na koberec v knihovně, kde se nacházejí posvátné muslimské náboženské knihy. Za tento čin byl prohlášen za nejmladšího člověka, který byl v Pákistánu obviněn z rouhání, uvedl list The Guardian. Kvůli ochranně chlapce i rodiny nebylo zveřejněno jeho jméno.

Chlapec byl za močení obviněn minulý měsíc a po týdnu byl propuštěn na kauci. Nyní je v ochranné vazbě a jeho rodina se skrývá. Hochovo propuštění však vyvolalo bouřlivou reakci u konzervativních muslimů, kteří na protest agresivně zaútočili na hinduistický chrám a poničili sochy. Zatčeno bylo dvacet útočníků.

Obvinění z rouhání vznesené proti dítěti šokovalo právní experty, kteří tvrdí, že je tento krok neslýchaný. „Žádám, aby obvinění proti chlapci byla okamžitě stažena a naléhám na vládu, aby zajistila ochranu nejen chlapci, ale i celé jeho rodině,“ řekl aktivista za lidská práva Kapil Dev. Ačkoli lze za rouhání v Pákistánu udělit od roku 1986 trest smrti, žádný dosud nebyl vykonán. Doufejme, že se soud rozhodne správně.


Přečtěte si také