Virály

23. října 2018 15:46

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 9 potravin, které můžete jíst v noci, aniž byste přibrali. Čemu se před spaním nemusíte vyhýbat?

Bojíte se v nočních hodinách najíst, i když máte hlad? Tohle jsou jídla, která si můžete bez výčitek dát.

Pro některé je jídlo v noci noční můrou, pro jiné neustálým tématem různých vtipů. Noční konzumace přitom může být naprosto neškodná, stačí jen nahradit koblihy a klobásy zdravými potraviny, jako jsou třeba nízkotučné sýry nebo popcorn. Abyste věděli, z čeho opravdu před spaním nemusíte mít strach, nabízíme vám seznam 8 potravin, které můžete s klidným svědomím jíst i v noci.

1. Sýr

Vědci z Harvardovy univerzity varují, že přežírání v noci může být pro kvalitní spánek stejně špatné jako hladovění. Proto doporučují sníst před ulehnutím do postele například pár plátků sýra, který je dostatečně výrazný na to, aby uspokojil chuťové buňky, a zároveň příliš nezatíží trávení.

2. Jogurt

Podle odborníků na výživu je řecký jogurt ideální noční svačinkou, protože obsahuje málo tuku a hodně bílkovin. Podle různých studií vás proteiny v jogurtu rychle zasytí a navíc pomáhají spalovat více kalorií v průběhu následujícího dne.

3. Krekry

Celozrnné krekry (pozor, ne jakékoliv běžně dostupné krekry z bílé mouky) můžete v noci sníst, aniž byste výrazně narušili kvalitu vašeho spánku. Obsahují totiž takzvané pomalé sacharidy, které vás zasytí na delší dobu.

4. Popcorn

Nutriční experti radí lidem, kteří rádi jedí v noci, aby sáhli po misce popcornu bez soli. Tento typ svačiny by neměl mít vliv na vaši postavu. Popcorn si případně můžete dochutit přidáním černého pepře nebo česneku.

5. Vajíčka

Vařené vejce obsahuje pouze 75 kalorií a je ideální pro malé noční občerstvení – zažene hlad a nemusíte se bát centimetrů navíc v pase.

6. Zelenina

Pokud víte jistě, že se v noci probudíte hlady a budete si muset dát nějakou svačinu, ale nestačí vám pouze jeden druh jídla, můžete si k posteli připravit například zeleninový salát. Doporučuje se konzumovat především zelená zelenina, protože obsahuje druh sacharidů, které vás dokážou zasytit až do rána.

7. Jablečné pyré se skořicí

Těm, kteří mají v noci chuť na sladké, specialisté na zdravou výživu doporučují jíst jablečné pyré se skořicí, případně s hrstí rozinek. Toto jídlo nejen zažene vaši chuť na koblihu nebo koláč, ale sníží také hladinu orexinu, který zvyšuje chuť k jídlu.

8. Třešňový džus

Máme samozřejmě na mysli přírodní třešňovou šťávu bez cukru. Sklenice takového džusu vás možná zcela nenasytí, studie ale naznačují, že třešňová šťáva ma pozitivní vliv na kvalitu spánku, který je díky ní hlubší a delší.

9. Banán

Navzdory skutečnosti, že toto ovoce je velmi rychle stravitelné, je velmi nepravděpodobné, že by vás po jeho konzumaci v noci probudil hlad. Banány totiž obsahují velké množství draslíku a hořčíku, které nám pomáhají se uvolnit. Vedle toho obsahují také melatonin, který podle různých studií zlepšuje kvalitu spánku.

Sdílejte článek
Štítky jídlo potraviny noc spánek sýr Harvardova univerzita popcorn kobliha zdraví jídlo

Přečtěte si také