Virály

9. července 2019 16:22

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 9 věcí, které byste rozhodně neměli dělat na fesťácích. Tohle se vám může krutě vymstít

Chystáte se na festival a chcete si ho užít? Pak rozhodně nedělejte tyhle základní chyby.

Léto je tady a s ním i sezona festivalů. Těch menších či větších se v Česku koná požehnaně a i letos se předpokládají návaly lidí dychtících nejen po superhudebním zážitku, ale i po dalších dobrodružstvích, která návštěva fesťáků přináší. Ať už jste zkušení harcovníci, kteří objíždějí jednu akci za druhou, nebo se tento rok vydáváte na několikadenní jízdu plnou koncertů a alkoholu poprvé, měli byste mít na paměti, že vedle zábavy vás na takovém festivalu čeká i past vedle pasti. A aby se neproměnil v jedno velké peklo, máme pro vás 11 věcí, které byste na žádném fesťáku rozhodně dělat neměli.

1. Sbalit si jen letní, nebo jen teplé oblečení

Je dobré se před odjezdem podívat na předpověď počasí. Berte ji ale s rezervou. Pokud hlásí 30stupňová vedra, nebo deště s bouřkami po celou dobu festivalu, neznamená to, že nakonec nebude všechno jinak. Asi nikdo z vás by nechtěl strávit vlahý večer po dešti v (promočených) kraťasech a triku ani se pařit na celodenním slunci v dlouhých kalhotech. Použijte proto rozum a přibalte si od všeho trochu.

via GIPHY

2. Snažit se propašovat alkohol do areálu

Samozřejmě to můžete zkusit. Počítejte ale s tím, že pořadatele nebudou chtít slyšet žádné výmluvy, a pokud u vás alkohol najdou, neprojde vám ani historka o archivní pálence z druhé světové války od dědy. Vaše zásoby zůstanou před branami festivalu, kde si je v lepším případě můžete po cestě domů vyzvednout. Na to si ale pravděpodobně buď vůbec nevzpomenete, nebo vyjdete úplně jinudy, takže o svou flašku nenávratně přijdete.

via GIPHY

3. Stavět stan za tmy a opilí

Festivalová atmosféra je mocná a v momentě, kdy na vás dolehne, je stavění stanu to poslední, na co máte náladu. Zvláště pak tehdy, pokud jste už posilněni popíjením alkoholu cestou na akci. Pro vlastní dobro byste se ale měli hecnout a odbýt si postavení přístřešku ve stanovém městečku co nejdřív. Pokud tedy nejste dobrodruzi, které baví noční zápasení s příslušenstvím stanu s minimálně jednou promilí v krvi a ranní probouzení se na hrbolatém kopci přímo pod odtokem z toitoiek.

via GIPHY

4. Zkoušet si ustřihnout náramek

Půjčit festivalový náramek kámošovi nebo kámošce bez lístku, kteří by chtěli vidět jeden jediný koncert svého oblíbence, který vám zrovna nic neříká, je skvělý nápad. Kontroly u vstupů jsou ale neúprosné a díky různým opatřením dokážou poznat sebemenší narušení náramku. Ve výsledku se pak na fesťák už nepodívá ani jeden z vás.

via GIPHY

5. Chodit na záchod v pauze mezi koncerty

V tu dobu jdou totiž logicky vykonat potřebu úplně všichni. Doporučujeme proto obětovat 5 minut uprostřed koncertu a využít liduprázdných kabinek. Tahle rada možná zní trochu hloupě. Věřte ale tomu, že až budete s plným močovým měchýřem stepovat v nekonečných frontách u toitoiek jen proto, že jste prostě museli slyšet i tu písničku vašeho oblíbence, kterou jste vlastně vůbec neznali, ještě si na nás vzpomenete.

via GIPHY

6. Nedržet se kámošů

Pokud se na fesťák vydáte s partou a nejste typ člověka, který si užívá koncerty sám a navazuje nová přátelství s cizími lidmi, pak se snažte držet v blízkosti svých kámošů. Baterie v mobilu totiž není nesmrtelná a signál na takto zalidněných akcích často vypadává. Snadno se tak může stát, že místo vychutnávání si atmosféry a oblíbených interpretů budete půl dne nahánět své parťáky. V případě, že se chcete rozdělit, si proto raději předem domluvte záchytný bod, kde se po každém koncertě potkáte.

via GIPHY

7. Panikařit, když ztratíte kámoše

Pokud se vám nepovede dodržet zásady v předchozím bodě a kamarády skutečně ztratíte, hlavně se tím nenechte příliš rozhodit. V klidu si projděte místa, která vás zajímají, zastavte se u stánků, které byste s kamarády míjeli, a navštivte původně plánované koncerty. Berte to tak, že máte jedinečnou šanci užít si fesťák tak trochu jinak. A protože náhoda je blbec, dřív nebo později se s partou určitě zase šťastně shledáte.

via GIPHY

8. Míchat příliš mnoho druhů alkoholu

Pokud chcete soutěžit v tom, kdo nejrychleji odpadne, zapíjet tvrdé pivem a navrch přidat nějaké to víno je zaručená cesta k úspěchu. Otázkou je, jestli opravdu chcete být KO už v odpoledních hodinách, přijít o většinu koncertů, mít celý festival v mlze a protrpět ho s nekonečnou kocovinou. Pokud se vám tahle představa tak úplně nezamlouvá, držte se jednoho druhu alkoholu, pijte ho s mírou a hlavně prolévejte vodou!

via GIPHY

9. Absolvovat všechny koncerty, protože jste přece na fesťáku

Mnoho festivalů je nabitých hvězdnými i méně známými kapelami, které zní naprosto famózně a vy o ně rozhodně nechcete přijít. Poctivě si tedy naplánujete program, který zahrnuje desítky koncertů s desetiminutovými přestávkami na přechod mezi stagemi. A na všech chcete být samozřejmě v první řadě, protože kdy jindy se vám to povede? Buďte si jistí, že už během prvního dne vaše plány vezmou za své a vy budete rádi, že si máte kam sednout a ulevit si od bolesti nohou a zad. Sami pak zjistíte, že si koncerty můžete užít úplně stejně i ve stínu na dece mimo dav křepčících lidí, aniž byste na konci dne vypadali jako naprosto vyčerpaná troska.

via GIPHY

Sdílejte článek
Štítky rady festivaly tipy

Přečtěte si také