Virály

4. listopadu 2020 07:25

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 9 věcí, za které ještě stále utrácíme, i když je nepotřebujeme! Co už je fakt minulostí?

Někdy je celkem těžké udržet krok s dobou, a my máme dost často chuť utrácet za věci, které dnes už ale nevyužijeme.

Vlastní auto

Ve velkých městech je vlastní auto spíš zdrojem problémů než dopravním prostředkem. Náklady na benzín, údržbu, mytí, opravy a další zdánlivě malé věci mohou nepozorovaně pohltit značnou část vašeho rozpočtu. A jsou tu všechny druhy dopravních daní, potíže s parkováním a stres z toho, že uvíznete v dlouhých dopravních zácpách. Stále víc lidí se proto rozhoduje spíš pro jízdní kola a elektrické skútry. Populární je také taxi nebo sdílení automobilů.

Podprsenky s kosticemi

Podprsenky s kosticemi byly možná relevantní před 5 lety. Nedávno však byly nahrazeny všemi druhy braletek a korzetů bez kostic, objemných vložek a často dokonce bez spojovacích částí. Výsledkem je, že poskytují svojí majitelce maximální pohodlí, díky čemuž zapomínají na myšlenky, jak se co nejdříve dostat domů, svléknout si podprsenku a odpočívat. A pro ženy s velkými ňadry existují podprsenky s tvarovanými košíčky.

Stolní počítač

Všudypřítomnost možnosti vzdálené práce vždy vede k tomu, že vybavení pro práci by mělo být lehké, mobilní a dát svému majiteli příležitost vyměnit svou kancelář třeba i za lehátko u moře (nebo jen postel s kočkou po vašem boku). A vzhledem k tomu, že moderní notebooky mohou dosáhnout kapacit srovnatelných se stolními domácími počítači, je volba pro většinu lidí zřejmá.

Fotoaparát

Dnes každý smartphone kombinuje funkce mnoha různých zařízení – budíku, kalkulačky, hudebního přehrávače a samozřejmě fotoaparátu. Chytré telefony jsou malé, kompaktní a jsou vždy po ruce, kvalita obrázků často není horší než u malých fotoaparátů. A pokud uživatel pořizuje fotografie pouze pro sebe a účty na sociálních sítích, je důvodů pro používání smartphonů víc než dost.

Kožešinové vesty

Pokud se vám podařilo téměř zapomenout na kožichy (které jsou vyrobeny z přírodní kožešiny), pak vězte, že právě kožešinové vesty, obzvláště v kombinaci s koženými bundami, byly donedávna vidět téměř všude. Zanedlouho však móda nabrala další směr a tento šatník už je zastaralý. Obecně tyto vesty odhalily svou nepraktičnost. Je totiž obtížné je kombinovat s svrchním oblečením.

Externí pevné disky

Technologie cloudového úložiště si úspěšně získávají stále více lidí. A není divu, protože s jejich pomocí můžete získat okamžitý přístup k souborům na jakémkoli zařízení, pracovat s několika lidmi (například se svými kolegy) současně a nemusíte už s sebou nosit něco navíc, na rozdíl od přenosných zařízení. Dnes existuje obrovské množství různých cloudových disků. Jsou nezbytností pro každého, kdo propaguje svůj produkt v internetovém průmyslu. Dobře funguje třeba Disk Google pro velké soubory a iCloud (ve výchozím nastavení nainstalován na zařízeních Apple).

Peněženky

Platba v hotovosti ztrácí ze dne na den svou atraktivitu. Pokud můžete za nákupy platit kreditní kartou, telefonem, hodinkami, náramkem, nebo dokonce prstenem, proč byste s sebou nosili objemnou peněženku, která se nevejde ani do malých tašek? A pro hromady slevových karet, které jste v průběhu času nashromáždili, existují mobilní aplikace.

Tablety

Zdá se, že až donedávna byly tablety docela populární, protože jsou lehké, jsou relativně kompaktní a mají velkou obrazovku. Ale v posledních letech se na trhu objevila spousta ultratenkých notebooků (navíc většina z nich má dokonce dotykovou obrazovku) a moderní smartphony významně rozšířily svou funkcionalitu, díky čemuž je tablet nepodstatným zařízením. Vzhledem k tomu, že se smartphony s velkou obrazovkou stávají trendy, tablety jako třída zařízení aktivně vymírají.

Multifunkční sprcháče

Lidé se mohli přetrhnout, aby si koupili sprchy s velkým množstvím funkcí. Hydromasáž, rádio, masivní paleta – všechny tyto funkce vytvořily krásný efekt a ohromovaly. Ale o něco později se ukázalo, že téměř nikdo nevyužívá všechny tyto funkce. Zapomněli jsme na rádio, hydromasáž byla zapnuta maximálně jednou týdně a čištění tohoto druhu sprchové kabiny zabralo poměrně hodně času.


Přečtěte si také