ODHALENO: Jaký druh kávy máte nejraději? Neuvěříte, co všechno to prozradí o vaší osobnosti

Které kafe pijete nejradši? Preferujete klasiku, cappuccino, nebo kávu bez kofeinu? Ani nevíte, co všechno to o vás vypovídá.

Káva je rozhodně jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. Mnozí si bez ní neumí představit nejen ráno, ale dokonce ani celý den a musí zkonzumovat hned několik kafíček denně. O tom, zda je toto množství dobře, by se pak dalo jistě diskutovat. Každý z nás si pak potrpí na jiný druh.

Někdo preferuje espresso, další dá přednost cappuccinu nebo si musí do kávy dát aspoň trošku mléka. Věděli jste ovšem, že i výběr kávy toho hodně prozradí o vaší osobnosti? Existuje totiž spojitost mezi vaším podvědomím a tím, jakou kávu si vybíráte. Osoba, která pije cappuccino, se totiž může velmi lišit od člověka preferujícího frappuccino. Nevěříte? Přesvědčte se sami.

Espresso

Jste ryzí šéf, který dal do svého aktuálního postavení opravdu vše. Jste individualista, tak trochu ze staré školy, jenž si je vědom toho, že jeho práce a rozhodnutí mohou ovlivňovat či motivovat druhé. Jste ambiciózní a chcete ze sebe vždy vymáčknout maximum. Stejně jako u kávy i v životě preferujete, když jsou věci jednoduché a zbytečně se nekomplikují.

Cappuccino

Jste spíše uzavřený a velmi citlivý člověk. Máte cit pro módu, v kolektivu rozhodně nepatříte mezi velké baviče a svěřujete se jen pár blízkým. Na problémy vašeho okolí jste pak velmi citlivý a snažíte se svým kamarádům co nejvíce pomoci.

Frappuccino

Takoví lidé jsou dobrodružní, spontánní a musí stále zkoušet nové věci. Nemájí rádi věci naplánované dopředu, nejraději žijí naplno z minuty na minutu. Jsou věční optimisté, ze kterých sálá radost ze života, a svým pozitivním přístupem dokážou nakazit i své okolí. Ve společnosti jsou velice oblíbení.

Instantní káva

Jestli ráno neradi mrháte časem a preferujete instantní kafe, jste individualista, jenž si život zbytečně nekomplikuje a má ho raději co nejvíce jednoduchý. Jenže v jednoduchosti u vás tkví ta pravá síla. Díky svému přímočarému přístupu dokážete být v práci velice efektivní. Jste ryzím optimistou, jehož jen tak něco nevytočí, a nejraději den trávíte v naprosté pohodě.

Káva bez kofeinu

Máte radši vše dokonale naplánované do nejmenšího detailu a špatně berete, když se něco „zvrtne“. Jakmile jeden element nevyjde podle vašich představ nebo třeba někdo přijde později na schůzku, je zle. Své zklamání pak umíte dát jasně najevo. Jakmile navíc nejde vše podle plánu a musíte řešit neočekávanou situaci, dokážete se sami až zbytečně vystresovat.

Káva s mlékem

Jste v kolektivu většinou ten, co dokáže vést a udělat těžká rozhodnutí. Jste totiž pohodář, jenž zbytečně nepanikaří. Do toho navíc i často věci rádi analyzujete, a dokážete se tak na problém podívat i z více druhů pohledu. Jste kreativní a kamarádi za vámi kvůli vaší klidné a silné povaze vždy stojí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také