Virály

5. prosince 2018 13:27

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Mimozemšťané možná už dávno navštívili Zemi, tvrdí vědci. Jak to, že si jich nikdo nevšiml?

Podle jednoho vědce z NASA už mimozemšťané možná navštívili Zemi, mohli ale vypadat úplně jinak, než jak si je představujeme.

Patříte mezi ty, kteří věří na existenci mimozemšťanů a jsou přesvědčení, že už navštívili Zemi, nebo doufají, že k tomu dojde v budoucnu? Pak pro vás máme výborné zprávy. Jeden vědec z NASA se totiž domnívá, že mimozemšťani už možná skutečně naši planetu navštívili.

Silvano P. Colombano z divize inteligentních systémů této vesmírné agentury totiž tvrdí, že současné představy, které máme o mimozemšťanech, jsou příliš omezené, a že pokud vstoupí na Zemi, nemusejí mít jen podobu zelených mužíků či roztomilého E. T., ale mohou vypadat zcela jinak. Ve svém prohlášení poukazuje na fakt, že mimozemské živé organismy by vůbec nemusely být stvořeny na uhlíkové bázi – tak jako my. Zároveň vyzývá vědce, aby se odpoutali od dosavadních předpokladů o formě mimozemského života a znovu je zvážili.

NASA v současnosti zkoumá známky života ve vesmíru prostřednictvím speciálního program SETI. Silvano ve svém vyjádření zmiňuje, že aktuálně analyzované rádiové vlny by mohly být zastaralé, a navrhuje využití spekulativní fyziku, která vychází z věrohodných teorií, ale zároveň umožňuje rozšiřovat možnosti týkající se povahy vesmírného časoprostoru a energie a považuje fenomén UFO za zkoumáníhodný.

Silvano zároveň dodává, že v obrovském množství zpráv o mimozemské civilizaci mohou existovat určité signály, které poukazují na jevy, které nelze vysvětlit ani popřít. Pokud podle něj vědci přijmou nové předpoklady o tom, jaké formy vyšší inteligence a technologie by mohly být objeveny, některé z výše zmíněných jevů by mohly odpovídat specifickým hypotézám, a bylo by tak možné zahájit nové seriózní výzkumy. No, jsme velice zvědaví, jestli se domněnky tohoto vědce potvrdí, či nikoliv.

Sdílejte článek

Přečtěte si také