Bubeník Travis Barker
Autor: instagram.com/travisbarker Bubeník Travis Barker

ODHALENO: Muzikanti mají větší šanci na sex, zjistila studie. Co je dělá víc atraktivní?

TF. Publikováno: 18.01.2023
Nová studie potvrdila, že jsou hudebníci jako partneři daleko více atraktivní.

reklama

Ne nadarmo se říká, že muzikanti a obecně lidé z kapel nikdy nemají o sex nouzi. Bubeníci do půl těla, sexy hlas zpěváků, šikovné prsty kytaristů a dokonalé udržení tempa baskytaristů jsou nejen pro ženy velkým lákadlem. Cit pro hudební vnímání zkrátka táhne protějšky odjakživa. To se koneckonců nyní snažili dokázat novou studií i vědci z Rakouska.

„Obecně mě zajímá, jak hudba ovlivňuje vizuální vnímání. Proto mě napadlo, že by bylo dobré prozkoumat, jak muzikálnost ovlivňuje vnímání tváří a chování při randění v kontextu Darwinovy hypotézy o pohlavním výběru,“ vysvětlila svou tezi autorka studie Manuela Marin, která je zároveň hudební psycholožkou.

Iggy Azalea

Sexy rapperka Iggy Azalea se přihlásila na OnlyFans. Jaký obsah fanouškům slibuje?

Kromě vzhledu si totiž potenciální partneři vybírají své protějšky i na základě jiných faktorů, jako je povaha, smysl pro humor či stejné hodnoty. A právě i muzikálnost má hrát při výběru partnera další důležitou roli, jak vyšlo ze studie, které se zúčastnilo 35 nezadaných žen a 23 nezadaných mužů podobného věku.

Všem respondentům byly během výzkumu pouštěny písničky a posléze ukazovány i fotografie lidí, kteří konkrétní hudbu složili. Naprostá většina dotazovaných se poté shodla na tom, že jsou oni lidé najednou daleko atraktivnější. Z toho jasně vyplývá, že pokud si chcete zaručeně najít protějšek, vezměte do ruky hudební nástroj a úspěch máte skoro jistý. Muzikálnost je totiž dalším důležitým faktorem k získání partnera, neboť je symbolem inteligence a zvýšených motorických schopností.

Muži menší vzrůst vynahrazují v ložnici

Menší muži jsou narcisté a mají psychopatické sklony, tvrdí studie. V čem mají naopak výhodu?

reklama