návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Nejchytřejší lidé jsou největší alkoholici, tvrdí nová studie! Jak alkohol souvisí s vaší inteligencí?

Jak souvisí alkohol a inteligence?
Vydáno: 16.07.2018
Jak souvisí vzdělání s konzumací alkoholu? 1
Jak souvisí vzdělání s konzumací alkoholu? 1 Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro špatné zprávy nemusíte na internetu nikdy chodit příliš daleko. Naštěstí to není jenom samá hrůza, občas se totiž najde i zatraceně pozitivní zpráva. Jako například teď, když vědci přišli s tím, že nejchytřejší lidé statisticky konzumují nejvíce alkoholu. Pokud si tedy rádi večer nalijete drink, a tenhle proces poté opakujete den za dnem, existuje celkem dobrý šance, že máte nadprůměrné IQ.


Studie pozorovala tisíce lidí z Velké Británie ve věku 39 let a odhalila, že u žen s vysokoškolským titulem existuje dvakrát taková šance, že budou denně pít, než tomu hrozí u žen bez titulu. S muži to pak je podobně. Závěr ale úplně pozitivní není. Čím vyšší vzdělání a lepší pozice, tím pravidelnější totiž konzumace alkoholu bývá – spolu s tím se ale bohužel zvyšuje i riziko vytvoření závislosti.

Další studie pak provedla podobný výzkum na mladistvých. U chytřejších dětí se zjistilo, že se opíjí minimálně jednou měsíčně. U hloupějších naopak studie nevypozorovala téměř žádnou konzumaci alkoholu. Tyto dva nové výzkumy podpořily již starší finskou studii z roku 2013, která zjistila, že u identických dvojčat se jako první napije alkoholu to, které se jako první naučí komunikovat. Schopnost se socializovat totiž úzce souvisí s tím, jak v dospělosti trávíte volný čas.

Způsob, jakým vytlačujete zubní pastu, o vás prozradí mnoho!

ODHALENO: Způsob, jakým vytlačujete zubní pastu, odhalí vaši skutečnou osobnost! Co všechno o sobě ještě nevíte?

Nejhorší drogy

ODHALENO: Tohle jsou 4 nejhorší legální drogy, které běžně užíváme! Co nás pomalu zabíjí a ani o tom nevíme?

Článek je zařazen v: alkohol , inteligence , nová studie , vědci , Ženy , Velká Británie , alkoholici