návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Nejchytřejší lidé jsou největší alkoholici, tvrdí nová studie! Jak alkohol souvisí s vaší inteligencí?

Jak souvisí alkohol a inteligence?
Vydáno: 16.07.2018
Jak souvisí vzdělání s konzumací alkoholu? 1
Autor: istock.com Jak souvisí vzdělání s konzumací alkoholu? 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro špatné zprávy nemusíte na internetu nikdy chodit příliš daleko. Naštěstí to není jenom samá hrůza, občas se totiž najde i zatraceně pozitivní zpráva. Jako například teď, když vědci přišli s tím, že nejchytřejší lidé statisticky konzumují nejvíce alkoholu. Pokud si tedy rádi večer nalijete drink, a tenhle proces poté opakujete den za dnem, existuje celkem dobrý šance, že máte nadprůměrné IQ.


Studie pozorovala tisíce lidí z Velké Británie ve věku 39 let a odhalila, že u žen s vysokoškolským titulem existuje dvakrát taková šance, že budou denně pít, než tomu hrozí u žen bez titulu. S muži to pak je podobně. Závěr ale úplně pozitivní není. Čím vyšší vzdělání a lepší pozice, tím pravidelnější totiž konzumace alkoholu bývá – spolu s tím se ale bohužel zvyšuje i riziko vytvoření závislosti.

Další studie pak provedla podobný výzkum na mladistvých. U chytřejších dětí se zjistilo, že se opíjí minimálně jednou měsíčně. U hloupějších naopak studie nevypozorovala téměř žádnou konzumaci alkoholu. Tyto dva nové výzkumy podpořily již starší finskou studii z roku 2013, která zjistila, že u identických dvojčat se jako první napije alkoholu to, které se jako první naučí komunikovat. Schopnost se socializovat totiž úzce souvisí s tím, jak v dospělosti trávíte volný čas.

Způsob, jakým vytlačujete zubní pastu, o vás prozradí mnoho!

ODHALENO: Způsob, jakým vytlačujete zubní pastu, odhalí vaši skutečnou osobnost! Co všechno o sobě ještě nevíte?

Nejhorší drogy

ODHALENO: Tohle jsou 4 nejhorší legální drogy, které běžně užíváme! Co nás pomalu zabíjí a ani o tom nevíme?

Článek je zařazen v: alkohol , inteligence , nová studie , vědci , Ženy , Velká Británie , alkoholici