Virály

20. května 2021 10:14

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Nemáte přátele? Podle vědců to pro vás může být prospěšné!

Život bez přátel si umí představit jen málokdo. Přesto však nedávný výzkum však zjistil, že čím více jsou někteří lidé sami, tím se jim zvyšuje kvalita života.

Člověk by se měl nejvíce spolehnout sám na sebe, a proto si nepleťte osamělost se samotou. Ve skutečnosti může být samota pro člověka prospěšná a zásadní pro osobní pohodu a rozvoj. Jaké jsou výhody toho, když jste vlk samotář?

Čas o samotě může zvýšit vaši kreativitu.

Neustálá interakce s druhými může rozptýlit vaše myšlenky a nové nápady za milion, které se vám honí v hlavě. Naopak trávení času se sebe samým vás osvobodí, rozšíří vaše vědomí a probudí ve vás netušenou kreativitu. Není náhoda, že žijí umělci často osamocený život.

Začnete myslet sami na sebe.

Neustále řešení problémů druhých je sice velkorysé, ale vašemu osobnímu růstu to nikterak neprospívá. S přáteli snadno zapomenete na své vlastní potřeby a pocity, které by neměly být opomíjeny.

Raději buďte sami než mít nucené přátelství.

Cítíte-li tlak kvůli přátelství s lidmi, se kterými nemáte mnoho společného, a kteří se nestarají o vaše potřeby a zájmy, může vás to velmi znepokojovat. Nucená socializace vás připravuje o drahocenný čas, který můžete strávit smysluplnějšími věcmi, jež vás mohou v životě posouvat dál.

Čas pro sebe vám pomůže se lépe rozhodnout.

Lidé často činí rozhodnutí na základě názoru ostatních nebo z potřeby učinit druhé šťastné. Nemá být ale prioritou učinit sebe šťastného, a až potom se ohlížet na ostatní? Žijete život pro sebe, a ne pro ostatní. Pokud stojíte před těžkým rozhodnutím, utřiďte si zprvu myšlenky ve vlastní hlavě a až potom se vydejte pro radu k druhým. Vy nejlépe víte, co od života chcete.

Nemějte ze samoty strach. V okamžiku, kdy objevíte svou vnitřní sílu a naučíte se žít sami se sebou, budete žít bohatší život.


Přečtěte si také