Virály

18. ledna 2018 14:13

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Přestaňte zadržovat své prdy! Tohle je 7 překvapivých důvodů, proč je prdění zdravé

Stydíte si pořádně ulevit? Tak už nemusíte. Nejenže si totiž prděním pořádně ulevíte, ale navíc tím pomůžete svému tělu!

Jestli jste se někdy cítili trapně za nějaké to upšouknutí, věřte, že je to naprosto zbytečné. Ano, hlasité uprdnutí v místnosti plné lidí vám možná způsobí pořádný trapas. Je to ovšem také velmi zdravé, takže na nějaké opovržlivé pohledy ostatních můžete… ehm, prdět. Zde pak máte rovnou 7 důvodů, proč byste se svými prdy neměli trápit, a proč je to správné uvolnění pro vaše tělo zdravé.

1. Snižuje nadýmání – Když se po velkém jídle cítíte nafoukle, je dobré si ulevit od přebytečných plynů. Hned se budete cítit lépe.

2. Pomohou vám vyvážit vaši dietu – Uvolnění plynů může určit, jestli máte správně vyváženou dietu a jak vaše tělo reaguje na různé tipy jídla. Když budete jíst hodně masa, vaše prdy mohou například více smrdět. Pokud se v dietě zaměřujete na sacharidy, budete sice víc prdět, ale vaše prdy budou mít více neutrální odér.

3. Je zdravé pro střeva – Zadržování větrů může mít negativní dopad na vaše střeva. Jednorázově se nic neděje, ale pokud v sobě držíte plyny často, střeva vám to časem vrátí! Můžete si tím totiž zadělat na pořádné komplikace. To samé platí i o bolestech břicha, které můžete mít při zadržování prdů až nebezpečně často.

4. Prdy varují před zdravotními problémy – Pokud cítíte potřebu upšouknout si příliš často nebo vaše “vůně“ zapáchá až příliš, jedná se často o prvotní příznak nějaké nemoci a varování pro vás samotného. Taková znamení se tedy rozhodně nevyplatí ignorovat.

5. Čichání našich prdů je zdravé – Mnozí z nás se sice v tu chvíli nemohou ani cítit. Věřte ale, že čichání vašich plynů má na vaše zdraví až zázračné účinky! Může za to sirovodík, jenž se produkuje v našich střevech během trávení. Jeho následné čichání pak může snižovat riziko infarktů nebo mrtvice!

6. Značí správnou funkci střevních bakterií – Potraviny jako kapusta, zelí či květák dokážou správně nakopnout střevní bakterie a navíc i patří do zdravého jídelníčku. I proto bojují štíhlí lidé s větry více. Jejich metabolismus totiž pracuje mnohem rychleji.

7. Je to prostě velká úleva – Tady není o čem. Máloco nám mnohdy zvedne náladu tak jako vypuštění dlouho zadržovaného prdu. Ta úleva je prostě k nezaplacení. Větry tak mohou nepřímo ovlivňovat i vaši psychiku!

Sdílejte článek
Štítky jídlo bakterie dieta střevo zdraví prdění prdy

Přečtěte si také