Virály

17. ledna 2020 12:17

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Příliš mnoho práce způsobuje plešatění, tvrdí vědci. Kolik volna byste si měli týdně dopřávat?

Mnoho práce způsobuje plešatění. Jak se tomu vyhnout?

Ne každý je Dwayne Johnson nebo Jason Statham, aby mohl vypadat cool i s pleší. I proto se většina z nás snaží tomuhle nepříjemnému vedlejšímu efektu stárnutí nebo jen zkrátka špatných genů vyhnout. Jenže zatímco se ládujeme chemií, snažíme se to nepřehánět se šampónem a kadeřnici navštěvujeme jen párkrát do roka, tu největší újmu na vlasech nakonec způsobuje naše každodenní práce.

Vědci spočítali, že muži, kteří pracují více než 52 hodin týdně, ztrácejí vlasy na hlavě dvakrát rychleji než ti, kteří stráví v kanceláři méně než 40 hodin. Hlavním důvodem tak bude nejspíš stres způsobený příliš velkým množstvím práce. Vědci k těmto výsledkům došli po sledování okolo 13 tisíc mužů v Koreji.

10–12 hodin denně 5–6 dní v týdnu je zkrátka špatné, měli byste se snažit najít si více volna a celkový počet hodin v práci snížit. Případně najít způsob, jak se prací nestresovat. Takový den volna uprostřed týdne, občasný home office nebo prostě zatáhnutí práce ve 3 místo v 6 či 7 hodin ještě nikomu neublížily.

Sdílejte článek

Přečtěte si také