Virály

15. prosince 2020 11:46

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Proč byste neměli spát v pyžamu? Důvod vás určitě překvapí!

V zimě není nic příjemnějšího, než se večer u praskajícího krbu zachumlat do měkké deky a teplého pyžama s horkým čajem v ruce. Před spaním byste však měli teplé oblečení odhodit.

Odborníci se shodují na tom, že teplé pyžamo není tou nejlepší volbou pro váš spánek ani pro vaše zdraví. Tohle jsou hlavní důvody proč!

1. Teplé pyžamo ovlivňuje kvalitu vašeho spánku.

Spánek v příliš teplém oblečení zabraňuje tělu regulovat přiměřenou teplotu, která je ideální pro klidný spánek. Pro dobrý spánek se doporučuje prodyšný a měkký materiál pyžama, ve kterém bude moct vaše pokožka dýchat.

2. Napomáhá k tvorbě pupínků.

Kombinace teplého oblečení a pocení může způsobit ucpání pórů, podráždění pokožky a napomáhá k tvorbě pupínků. Pokud se tomu chcete vyvarovat, odhoďte své neprodyšné pyžamo.

3. Může vyvolat infekci.

Pocení během spánku může způsobit nejen akné, ale i kožní infekce. Pod vrstvami teplého oblečení a přikrývkou se vytváří ideální prostředí pro bakterie, které mohou nasekat pěknou paseku.

4. Negativní vliv na reprodukční zdraví.

Muži, kteří v noci odhodí své kalhoty, mají podle vědců lepší kvalitu spermií. Spánek v těsném spodním prádle nebo teplém pyžamu totiž způsobuje pocení intimních partií, což může negativně ovlivnit reprodukční zdraví.

5. Teplé pyžamo zabraňuje samoregulaci teploty vašeho těla.

Jak jsme již psali výše, tělo potřebuje pro kvalitní a klidný spánek ideální podmínky. Budete-li ale spát v teplém nočním oblečení, tělu znemožníte uvolnit teplo a začne se přehřívat. Pokud budete spát nazí, prospěje to nejen vašemu tělu a pokožce, ale určitě to ocení i váš partner.

Sdílejte článek

Přečtěte si také