Toaleta
Autor: brightside.me Toaleta

ODHALENO: Proč jsou toalety vždycky bílé? Má to logické vysvětlení!

Tamara F. . Publikováno: 25.09.2020
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou toaletní mísy vždycky bílé? Pokud by přece měly tmavší barvu, nebyly by na nich vidět nečistoty a lépe by se čistily. Přesto je většina WC čistě bílá. Má to ale logické vysvětlení.

reklama

Většina toalet je vyrobena z porcelánu, což je tvrdý, vodotěsný materiál, který je navíc odolný vůči skvrnám a tím se lépe čistí. Porcelán dostane svou typickou bílou barvu při výrobě ve vysokých teplotách. Přestože je možné vyrobit záchod v různých barvách, je to složitější a mnohem nákladnější proces.  

Podle teorie barev odstíny silně ovlivňují naše emoce nejrůznějšími způsoby. Ačkoli způsoby, jakými vnímáme odstíny barev, jsou podmiňovány i kulturními či genderovými rozdíly, bílá je obvykle spojena s čistotou a nevinností. Z tohoto důvodu dominuje v nemocničních odděleních nebo koupelnách obvykle bílá barva. Působí tak prostředí čistým, až sterilním dojmem.

Díky pozitivnímu vnímání bílé je tato barva ideální volbou do koupelny. Klasické toalety jsou neutrální a světlé, a proto se hodí k jakémukoli designu. Naopak černá by zničila klidnou atmosféru a mohla by opticky zmenšit prostor toalety. Zároveň jsou tmavé barvy jako černá nebo hnědá často spojeny s něčím negativním a nepříznivým.

Aspoň ty domácí práce dělej dobře!

ODHALENO: V téhle škole učí chlapce, jak dělat domácí práce. Lidé na to mají rozporuplné názory

Sovička

GALERIE: 18 dokonalých kamufláží, které vás bezpochyby obelstí. Na tohle se budete muset podívat dvakrát!

reklama