Virály

13. března 2018 14:37

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je drsný důvod, proč byste se neměli každý den sprchovat. Je to odporné, ale pravdivé

Také jste si mysleli, že lidé, kteří se nemyjí každý den, jsou tak trochu čuňata? Naopak, pro své tělo dělají mnohem zdravější věc než vy!

Většina lidí považuje denní očistu v podobě sprchy či vany za naprostou povinnost a mnozí z nás si bez ní nedovedou představit ráno. Považují to za co nejvíce hygienické a lidi, co se nesprchují každý den, považují za smradlavá čuňata, co o své tělo nepečují. Jenže oni o něj paradoxně pečují možná lépe než vy. Každodenní hygiena je sice důležitá, a pokud jste např. zpocení po cvičení, tak je sprcha naprostou povinností. Denní sprcha má ovšem pro vaše tělo negativní následky, o nichž nejspíš ani nevíte!

Každodenní sprchování je totiž špatné pro naši pokožku. Ano, možná tomu nevěříte, ale je to skutečně tak. Lékaři i dermatologové tvrdí, že denní mytí naší pokožce neprospívá. Sprchové gely i mýdla totiž smývají bakterie, které jsou užitečné pro naši pokožku a chrání je před různými infekcemi či dokonce ekzémy.

Opakované oplachování navíc vysušuje a dráždí pokožku a také se při něm zvýší riziko popraskání kůže. Když už se však musíte sprchovat každý den, zvolte někdy pouze čistou vodu. Každodenní používání mýdla či gelu je pak nutné pouze u našich rukou, nohou či intimních partií. A když minimálně jednou týdně podobné hygienické prostředky vynecháte, vašemu tělu to pouze prospěje.


Přečtěte si také