Virály

22. července 2021 15:51

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle jsou důvody, proč byste měli začít spát se svým psem v posteli

Vyháníte z postele svého čtyřnohého miláčka pokaždé, když si jdete lehnout? Dáme vám několik důvodů, proč by s vámi měl váš pes usínat.

To, že je pes nejlepší přítel člověka a součástí rodiny ví každý pejskař. Čtyřnozí kamarádi jsou ale zároveň také skvělí terapeuti, kteří pomáhají snížit hladinu stresu a najít v člověku duševní klid. Stejně tak jen pouhý dotyk srsti dokáže uklidnit a snížit tepovou frekvenci pejskaře, který leží vedle svého psího miláčka. Plus vás psí chlupy zahřejí, a to se počítá.

V našem mozku už je navíc od pradávna zakódováno, že jsme ve spánku nejzranitelnější. Přítomnost psa však zaručí pocit bezpečí, protože kdo by se přece odvážil zaútočit na člověka se psem po jeho boku… Pokud vám ale stále tyto důvody nestačí a odmítáte se o své lůžko dělit, možná vás přesvědčí poslední bod. Společným spaním v posteli si vybudujete silnější pouto se svým pejskem, a to za to stojí, ne? Není přece lepší pocit, než když se zadíváte do těch nevinných očí, která vás oddaně milují, a dáte povel k ulehnutí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také