Virály

6. prosince 2022 11:55

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle jsou nejbolestivější stavy, které mohou lidé zažít. Je porod to nejhorší?

Národní zdravotní služba odhalila seznam nejhorších bolestí, které mohou člověka potkat.

Bolest není nic příjemného, je ale důležitá jako varování pro lidské tělo, že je něco v nepořádku. Každý člověk navíc vnímá bolest a utrpení jinak, protože různí lidé mají jiný práh bolesti a snesitelnosti. I přesto britská Národní zdravotní služba (NHS) na základě výpovědí pacientů odhalila seznam zdravotních stavů a nemocí, které jsou pro člověka nejhorší a nejbolestivější.

Možná to bude pro někoho překvapivé, ale na špičce žebříčku neskončil ani porod či tvrdý náraz do varlat. Tím nejhorším je údajně tupá a nepřetržitá bolest zubů, která postupně prolézá do celého těla. Někteří pacienti dokonce při dlouho neléčených zánětech padají bolestí až do mdlob. Druhé místo si poté odnesly ledvinové kameny, posléze ledvinová kolika, která se řadí mezi nejbolestivější stavy vůbec, při níž lidé ztrácejí pojem o čase a nedokážou vnímat nic jiného než palčivé utrpení.

Bronzovou medaili v žebříčku bolesti si podle průzkumu odnesla fibromyalgie, které se také říká revma měkkých tkání, při níž vznikají bolesti ve svalovině a kostech po celém těle. Lidé léčící se s tímto onemocněním přirovnávají bolestivé stavy ke srážce s vlakem. Na čtvrté příčce se umístil porod popisovaný jako velmi intenzivní bolest doprovázená silným tlakem.

No, a pětici ukrutných a nepříjemných bolestí, které může obyčejný člověk zažít, uzavírá absces v oblasti řitního otvoru. Dutina vyplněná hnisem může vyrůst i do opravdu velkých rozměrů, což si přiznejme, nemůže být velmi příjemný pocit, zvlášť, když je postižené místo mezi půlkami. Následná léčba v podobě rozřezání poté způsobuje šílenou bolest, přičemž ani hojení není žádná lázeňská kúra.

Sdílejte článek
Štítky porod bolest NHS zdraví ledvinové kameny

Přečtěte si také