Virály

21. října 2020 09:07

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle se stane s vaším tělem, když nebudete nosit kalhotky! Vyplatí se to?

Chodit „na ostro“ má podle odborníků hodně výhod. Možná se budete divit, čím vším svému tělu prospějete, když spodní prádlo zahodíte.

Snad pro většinu z nás je nošení spodního prádla už rutina. Potřebujeme si vzít kalhotky nebo trenýrky podobně jako potřebujeme pít vodu nebo dýchat. Považujeme to už za naprosto běžnou věc, součást našeho života. Ale ve skutečnosti nenošení spodního prádla může mít celou řadu výhod.

1) Budete méně náchylní k tomu, aby se vám udělalo špatně. Když máte těsné spodní prádlo, může tlačit na břicho a vytvářet tlak na žaludek, který může způsobovat kyselý reflux – jinými slovy budete náchylnější k pálení žáhy. Tento zdravotní problém je u lidí mezi 20 a 30 lety běžný. Když spodní prádlo zahodíte, můžete o něco málo snížit pravděpodobnost tohoto problému.

2) Nebudete tak často trpět kvasinkovými infekcemi. Snad každá žena měla někdy problém s přemnoženými kvasinkami tam dole. Jsou vlastně součástí našeho těla, ale pokud se přemnoží, může to vytvořit problém. Přemnožené kvasinky trápí až 20 procent žen. Nemusí ani docházet k žádným viditelným příznakům či komplikacím, jde však o to, že i bavlněné spodní prádlo zadržuje vlhkost, což je pak ideální prostředí pro růst bakterií či kvasinek. Takže když kalhotky zahodíte, uděláte jen dobře.

3) Budete se cítit pohodlněji a také se sníží zápach vašich genitálií. Většina z nás se tam dole potí, je to zkrátka místo, kde se zadržuje vlhkost, a je to způsobeno právě spodním prádlem. Zápach může být dost nepříjemný a spodní prádlo jej může ještě zhoršit. Když nenosíte kalhotky, pot se může odpařovat, což má za následek menší odírání a mnohem menší zápach.

4) Vaše zóna bikin bude víc v bezpečí. Vaše intimní partie se skládají z jemných tkání, podobně jako vaše rty. Spodní prádlo, které je vyrobeno z umělých materiálů a je těsné, může dráždit, poranit a způsobit infekci v oblasti bikin. Nejhorší je, že to může navíc i bolet. Zbavení se kalhotek a nošení jen volného oblečení může snížit a v některých případech zcela odstranit šanci na podráždění.

5) Celkově budete tam dole méně náchylní k podráždění a citlivosti. Protože mnoho oděvů, včetně kalhotek, obsahuje umělé látky, barvy a chemikálie, mohou snadno vyvolat alergickou reakci. Tato reakce se pak může projevovat jako podráždění, puchýře, vyrážky a hrbolky. V tomto případě jsou kalhotky alespoň o jednu vrstvu méně.


Přečtěte si také