návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

ODHALENO: Vědci objevili nový důvod, proč jíst PIZZU! Tenhle objev změní svět

Tohle všechno mění.
Vydáno: 16.03.2018
Pizza je život
Autor: NBC Pizza je život

Milujete svoji práci a neumíte si představit, že by mohla být ještě lepší? Tak to jste ještě neslyšeli o nové studii z knihy Payoff: The Hidden Logic That Shapes Our Motivations, jejímž výsledkem je v zásadě to, že pizza pomáhá motivovat k větším výkonům v práci. Vědci na to přitom přišli jednoduchým super testem.

Vzali několik zaměstnanců, rozdělili je do skupin a každé skupině nabídli jinou odměnu za odvedenou práci. Některým byla slíbena pizza, některým menší finanční bonus, třetí skupina měla obdržet vzácný kompliment od nadřízeného a poslední skupina neměla získat nic, aby sloužila jako kontrola. Čí výkon stoupl nejvýš? Jo, tušíte správně.

Zaměstnanci, kteří měli slíbenou pizzu, navýšili svůj výkon o necelých 7 %. Těsně za nimi byla skupina s komplimentem od šéfa, a jako nejhorší motivátor se ukázal finanční bonus. V průběhu týdne eventuálně komplimenty pizzu předběhly, vedoucí experimentu nicméně poukázal na fakt, že pakliže by se ostatní řídili jeho prvním nápadem, doručovat pizzu zaměstnancům domů, vyhrála by ona. Tak či tak, víc takových pokusů – třeba i u nás v Česku – rozhodně nic nezkazí. A víc pizzy taky ne.

Proč jste stále unavení?

ODHALENO: 8 důvodů, proč jste stále unavení! Co důležitého vám doktor neřekl?

Konečně chutná studie

KONEČNĚ! Pizza je zdravější než většina cereálií, potvrdili vědci. Proč byste neměli jíst nic jiného?

Článek je zařazen v: pizza , nová studie , vědci , práce , odměna , peníze

reklama