Virály

7. července 2020 15:36

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Většina lidí si v noci vystrkuje nohy zpod peřiny! Jaký dobrý důvod k tomu mají?

Všimli jste si někdy toho, že jakmile si zalezete pod peřinu, máte sto chutí vystrčit nohy ven, a většinou to uděláte? Nejste sami.

Ve skutečnosti to, že lidé vytahují nohy zpod peřiny a mají je venku, má dost dobrý důvod. Zaručuje to totiž daleko kvalitnější spánek, a to proto, že nohy vystrčené zpod peřiny mají vlastně perfektní chladicí mechanismus. Dle odborníka na spánek právě nohy mají určitou vazbu mezi tepnami a žílami víc, než jiná část těla. Takže zjednodušeně řečeno, když nohy dáte ven, tak se rychleji můžete ochladit. V důsledku toho se pak naše tělesná teplota vyrovnává a my můžeme v klidu spát.

Navíc to dle všeho pomáhá i k tomu, abychom usnuli rychleji. Abychom totiž mohli usnout, tak musí tělesná teplota klesnout asi o jeden až dva stupně. Když je tělo příliš přehřáté, tak se usnout tak rychle nepodaří. Čím dřív tedy nohy zpod peřiny vystrčíte, tak tím rychleji usnete. Dokonce bylo v jedné ze studií prokázáno, že ti, kteří nohy zpod deky pravidelně nevystrkují, měli větší potíže usnout a usnuli za mnohem delší časový úsek než ti, kteří tento přirozený návyk mají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také