Virály

12. února 2021 05:08

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Ženské prdy smrdí víc než ty chlapské, tvrdí studie. Pánové, můžete to potvrdit?

I když jsou mužské větry všeobecně považované za ty smradlavější, protože doslova dokážou vyplnit celý pokoj, není to tak úplně pravda.

Populární lékař ve videu na TikToku prohlásil, že ženské prdy smrdí daleko více než ty mužské. Jeho video se rychle stalo virálním a smějí se mu lidé po celém světě. Lékař, známý jako Mad Medicine, vysvětlil, že v roce 1998 proběhla studie, která se snažila objasnit, co je v nadýmání obsaženo a jaký je rozdíl mezi mužskými a ženskými větry. Zjistilo se, že i když muži prdí v průměru více než ženy, tak právě ty měly ve svých prdech vyšší koncentraci sirovodíku, což je přísada, díky níž větry zapáchají. Takže bohužel, dámské prdy opravdu objektivně smrdí více.

Data shromážděná během studie zjistila, že muži mají koncentraci síry 0,59 v každém prdu, zatímco ženy mají záznam síry 1,77 na prd. Celkový objem v pánských prdech byl 119 mililitrů oproti 88 mililitrů u žen. Ale jde spíše o kvalitu než o kvantitu. Způsob získávání těchto výsledků je stejně pobuřující jako jeho výsledky. Flatus byl totiž kvantitativně odebírán pomocí rektální trubice od 16 zdravých lidí, kteří si pochutnali na pinto fazolích a laktulóze, aby se tak zvýšila plynatost. Koncentrace plynů obsahujících síru v každém průchodu korelovaly s intenzitou zápachu hodnocenou dvěma soudci. Úkolem těchto dvou lidí bylo doslova čuchat prdy lidí a získávat z toho nějaké hodnoty. Nechutné.

Výsledky jsou možná pro někoho překvapivé, ale o to víc by si ženy měly dávat pozor na to, co před případnou schůzkou snědí. Přece jen i takový jeden tichý prd může napáchat daleko víc škod, než jeden hlasitější mužský...

Sdílejte článek

Přečtěte si také