Virály

13. prosince 2021 10:03

redakce Prima Lajk

Osobní trenér naschvál přibral 35 kilo, aby se dokázal vcítit do klientů. Za jak dlouho zase zhubl?

Tomu se říká empatie a zápal do práce. Osobní trenér ve snaze lépe poznat své klienty přibral několik desítek kilo.

Zatímco většina lidí se snaží zhubnout, americký osobní trenér Drew Manning během několika měsíců naschvál přibral více než 30 kilo a výrazně tím změnil svou jinak vypracovanou postavu. K tomuto odvážnému experimentu se čtyřicetiletý fitness kouč rozhodl z jednoho prostého důvodu; chtěl lépe porozumět svým klientům a dokázat jim, že i v pokročilém věku lze zhubnout.

Tuto výzvu, kterou nazývá Fit 2 Fat 2 Fit podstoupil už podruhé. Poprvé se k tomu odhodlal v roce 2010 a své zkušenosti detailně sepsal v knize, ze které se stal bestseller. Nyní se rozhodl ve svých čtyřiceti zjistit, zda jeho věk ovlivní schopnost zhubnout. Manning přiznal, že jeho cesta ve shazování přebytečných kil může být jednodušší než u jiných lidí, díky jeho svalové paměti, ale i přesto to pro něj bylo prý náročné.

Poté, co několik měsíců jen přijímal a neměl žádný výdej, ztloustl 35 kilo, což se velmi podepsalo na jeho sebevědomí. „Nedůležitější věc, kterou jsem se naučil, je, že to není jen o fyzičce,“ řekl Manning. „Není to jen o správném jídelníčku a cvičebním plánu. Klíčové jsou mentální a emocionální problémy, které s nadváhou souvisí,“ dodal s tím, že svého rozhodnutí ale ani trochu nelituje a za nové poznatky je rád.

Podle jeho slov byl návrat k pravidelnému tréninku těžký. S bříškem navíc se cítil nesvůj a nervózní. Po půl ročním stravování nezdravého jídla vážil Manning 110 kilogramů a jen těžce se mu kila navíc shazovala. Zdravým jídelníčkem a pravidelným cvičením se však za šest měsíců dostal zase zpátky do formy a nyní chápe, jak těžká je změna životního stylu pro jeho klienty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také