Virály

18. listopadu 2022 10:20

redakce Prima Lajk

Otec nutí rodinu nosit čelovky a topení zapíná jednou týdně. Co na jeho šetření říkají děti?

Táta se snaží ušetřit každou korunu.

Vzhledem k brutálnímu nárůstu inflace, která ovlivňuje každodenní život milionů lidí po celém světě, přichází ve většině domácností mnoho změn. Lidé hledají různé způsoby, jak v době krize a zdražování ušetřit a snížit své náklady. Jedním z nich je i třiapadesátiletý Chavdar Todorov, který to však pojal dost extrémně.

Poté, co viděl účet za chod domácnosti, který se ze dne na den zdvojnásobil, si uvědomil, že musí celá jeho rodina okamžitě snížit spotřebu energie. Omezit sledování televize, vyměnit sprchu za vanu a zhasínat světla v místnosti, když v ní člověk není, ale Todorovi nestačilo. Umanutý otec tak doma zavedl politiku „bez elektřiny“, kdy musí celá rodina nosit na hlavě čelovky a má zakázáno rozsvěcovat světlo. „Je to, jako bychom se vrátili do 18. století,“ přiznal Todorov.

Zatím otec netuší, jestli se jeho snaha snížit náklady na chod domácnosti setká s úspěchem, ale celá rodina dělá vše proto, aby se tak stalo. Kromě zákazu svítit rodina omezila i vytápění a radiátor zapínají jednou týdně. „Snažíme se myslet pozitivně, ale je to těžké,“ řekla Todorova manželka Moda. Ačkoli jsou z nových pravidel jejich dvě děti, 14letý Teo a 20letá Nicole, občas otrávení, rozhodnutí rodičů respektují a dodržují. Přesto doufají, že takhle skromně nebudou muset žít moc dlouho.

Sdílejte článek

Přečtěte si také