Virály

8. února 2021 10:27

sarka.turcekova@gmail.com

Otec zůstal naprosto šokovaný, když zjistil, že ho 11letý syn vydírá! Co po něm chtěl?

Ničeho nevědomý otec si napřed myslel, že jeho rodinu obtěžuje a vydírá skupina nějakých hackerů. Pak se ale dozvěděl, že to byl ve skutečnosti celou dobu jejich nezletilý syn.

Indická média informovala o případu zoufalého muže z Ghaziabadu, který se obrátil na místní policii vydírání, jehož se stala obětí jeho rodina. Někdo napadl jeho e-mailovou schránku a od té doby dostával výhružky a požadavky na peníze. Předpokládaný zločinec požadoval 10 milionů rupií a vyhrožoval, že jinak uveřejní jeho citlivé fotografie na internetu a ukáže je veřejnosti. Poté chtěl zabít jeho rodinu. Zpočátku muž maily ignoroval, ale pak se zmocnil "zločinec" jeho telefonu, změnil mu nějakým způsobem číslo a poté se dostal k němu domů – uvědomil si tedy, že ať je zločincem kdokoliv, tak nejspíš sleduje každý jeho pohyb. Myslel si, že jde o sofistikovanou skupinu hackerů, kteří se snaží jeho rodinu poškodit. Proto kontaktoval policii.

Případ byl zaregistrován a podle indického trestního zákoníku se zločinec provinil zastrašováním, urážkami nejrůznějšího druhu a porušení míru. Během vyšetřování však policisté přišli na to, že IP adresa, ze které vyděračské maily chodily, byla stejná jako adresa oběti. To znamenalo, že zprávy byly odeslány zevnitř jeho domu. Policie proto vyslechla jejich jedenáctiletého syna a on se přiznal, že celou dobu vydíral svou rodinu on. Student 5. ročníku prohlásil, že se o počítačové kriminalitě dozvěděl sledováním videí a tutoriálů na YouTube, a myslel si, že je dostatečně chytrý, aby zakryl své stopy. Proč se rozhodl vydírat svou vlastní rodinu, a jaké měli asi doma vztahy, to není jasné. Momentálně pokračuje další vyšetřování. Zřejmě to ale k jejich rodinné pohodě moc nepřispěje...

Sdílejte článek

Přečtěte si také