Virály

14. března 2022 13:56

redakce Prima Lajk

Parta kámošů si koupila ostrov a založila vlastní stát. Jak se bláznivý sen může stát skutečností?

Když se z jednoho bláznivého nápadu v hospodě stane realita…

To, co začalo jen jako zábavný rozhovor mezi přáteli o tom, jaké by to bylo žít na vlastním opuštěném ostrově daleko od každodenních problémů, se postupem času změnilo v realitu. Tak nějak by se dal popsat šílený příběh party kámošů, kteří si pomocí podnikatelského plánu a crowdfundingové kampaně koupili vlastní ostrov v Karibiku.

Gareth Johnson a Marchall Mayer jsou spoluzakladateli Let’s Buy An Island projektu, který začal už v roce 2018. Spuštěním crowdfundingového projektu se jim podařilo prostřednictvím investorů vybrat neuvěřitelných 250 000 liber, v přepočtu zhruba 7 426 337 korun. Každý, kdo přispěl vyšší či nižší částkou, má nárok na rozvinutí cestovního ruchu, částí ze zisku a možností žít svůj vlastní ostrovní sen.

„Kdo kdy nesnil o vytvoření své vlastní země?“ řekl generální ředitel projektu Johnson. „Zejména po tom všem, co se teď ve světě děje. Když to dokáže parta obyčejných lidí, může to být pro každého dobrá motivace,“ dodal týpek, který nyní spoluvlastní téměř 50 tisíc m² ostrova u pobřeží Belize. Svému novému království říkají Islandia, a i když není mikronárod uznán oficiálně, může se pochlubit svou vlastní státní vlajkou, hymnou a vládou.


Přečtěte si také