Virály

26. července 2021 10:08

redakce Prima Lajk

Táta koupil zmrzlinový vůz z tohohle kouzelného důvodu! Co dojemného udělal?

Otec dal svým dvěma dětem s Downovým syndromem skvělou pracovní příležitost.

Jakmile je člověk jednou rodičem, celý svět se mu otočí vzhůru nohama. Jako by neexistovalo nic důležitější, než zaopatřit a dohlížet na rodinu. Je jedno, zda už jsou děti velké a dávno to nejsou malá mimina. Ve vašich očích to budou navždy malé děti, kterým musíte pomoci, ať se děje, co se děje.

Stejně tak to má i Joe W. Egener z Ohia, otec deseti dětí, včetně dcery Mary Kate (21) a syna Josha (18), kteří oba trpí Downovým syndromem. Joey chtěl vždy celé rodině dopřát to nejlepší a zajistit svým dětem ten nejlepší start do života. Jednou dostal skvělý nápad, jak naučit Mary Kate a Joshe samostatnosti, starat se o finance, a přitom jim poskytnout pracovní příležitost bez stresového prostředí.

Společně se svou manželkou kopili zmrzlinový vůz, který nejen dělá radost dětem v sousedství, ale rovněž v něm mohou pracovat sourozenci Egenerovi, kteří potřebují zvláštní péči. Pojízdná zmrzlinárna s názvem „Special Neat Treats“ má ohromný úspěch nejen mezi sousedy, ale za zmrzlinou se vydávají i lidé z okolních měst.

Manželé neměli tušení, jak bude zmrzlinový vůz populární, ale nyní jsou nadšení, že ho koupili. Sourozenci se v malém byznysu našli a prodávání zmrzliny jednoduše milují. „Nezáleží na tom, jaká je vaše rodinná situace nebo čím si procházíte. Jedna věc tu bude vždy, a tou je naděje,“ řekl s úsměvem Joe Egener.


Přečtěte si také